Czytasz
Zakochany Mata, Young Leosia i podryw roku – słuchamy “Kiss cam”

Zakochany Mata, Young Leosia i podryw roku – słuchamy “Kiss cam”

Mata wjeżdża z Kiss cam (podryw roku), kolejnym singlem zwiastującym płytę Młody Matczak. W którym mówi o miłości. I śpiewa. Parafrazując legendarny wers Kaza Bałagane: Czy to są rapy, czy to już hip-POPY?

Chyba możemy się już przyzwyczaić, że Mata z każdym singlem generuje wokół siebie więcej szumu niż ktokolwiek inny w rodzimej rap-grze. W niecałą dobę od opublikowania, kawałek jest, oczywiście, numerem 1 na polskim YouTube. I z pewnością pozostanie tam przez kolejne parę dni. Fenomen? 

Kiss cam (podryw roku) to letniaczek jakiego potrzebowaliśmy, ale nawet o tym nie wiedzieliśmy. Mata rymuje w nim z olbrzymią dozą dystansu i autoironii: o tym, że jest gorącą dwudziestką, o gotowaniu parówek, o zakochaniu, o tym, że nie umie zagadać… How cute is that? Wszystko to na romantycznym beacie płynącym na lekkim gitarowym riffie, nieco podobnym do Whistle FloRida’y.

Ale przede wszystkim:

Mata śpiewa.


O tym, że śpiewać potrafi nie od dziś, wiedzieliśmy już wcześniej. Ale nikt nie spodziewał się użycia tej broni tu i teraz.


Kiss cam to także nie mniej mocny teledysk. W klipie w reżyserii Nastazji Gonery miłością rapera jest ulubienica TikToka, Young Leosia, a podrywu uczy Matę… Kurt Cobain Michał Milowicz. xD 

kiss cam


Pogadane, pośmiane – no to lecimy z tematem:

Mata Kiss cam (podryw roku)


Chłopak kolejny raz udowadnia, że jego twórczość to nie tylko muzyka od małolata do małolatów. Słuchają i szanują go już wszyscy, od prawa do lewa, młodsi czy starsi. Jest fenomenem za którym stoją nie tylko grube wyświetlenia. Umiejętnie tworzy spójny, luzacki styl, do którego w polskiej rap-grze mało kto może równać. Śpiewa, śmieje się sam z siebie, robi to, na co ma ochotę. Czy to są rapy czy to już hip-POPY? Jakie to ma znaczenie? Nie MATA do niego podjazdu!


Przypominamy, że jedyny taki koncert promujący płytę Młody Matczak odbędzie się na lotnisku Bemowo w Warszawie – a my mamy bilety!

Sprawdź też
Walentynki 2024

bilety na koncert na lotnisku Bemowo w Warszawie


Raper zawita też do Parku Śląskiego na FEST Festival. I nie uwierzycie, ale na to rówież mamy bilety!

bilety na FEST Festival w Chorzowie

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone