Czytasz
Muzyka brzmiąca jak kwaśne żelki? Letnia Scena Muzyczna wróciła do warszawskiej Szkoły

Muzyka brzmiąca jak kwaśne żelki? Letnia Scena Muzyczna wróciła do warszawskiej Szkoły

Letnia Scena Muzyczna

Koncerty najciekawszej polskiej alternatywa w plenerze? Ostatnie dni czerwca spędzamy w warszawskiej Szkole przy Emilii Plater. W ramach Letniej Sceny Muzycznej zagrają tu m.in. Fertile Hump, Pablopavo i Ludziki, Tentent czy Hage-O!

Szkoła przy Emilii Plater jest aktualnie jednym z najgorętszych kulturalnych adresów w stolicy. To niezależne centrum kultury prowadzone przez Komunę Warszawa. W programie znajdziecie między innymi koncerty, spektakle, kino plenerowe czy prowadzone przez Bar Pacyfik targi vintage. To właśnie tutaj odbywa się Letnia Scena Muzyczna, czyli cykl poświęcony najciekawszym projektom polskiej i warszawskiej niezależnej sceny muzycznej.Dotychczas w ramach serii koncertów w tym roku mogliśmy usłyszeć artystów takich jak Pokusa, Magneto, czy Mitch & Mitch. Do końca czerwca na Letniej Scenie Muzycznej odbędą się jeszcze trzy kolejne wydarzenia. Jesteśmy pewni, że to idealna propozycja dla wszystkich fanów polskiej alternatywy.

23.06 Fertile Hump + Magnificent Muttley

Jak mówią o sobie Fertile Hump, to „wyrywający z kapci, energetyzujący blues, który każe ci tańczyć – nie – właściwie to niekontrolowanie ruszać swoim ciałem w rytmie jakieś pierwotnej, nieokiełznanej energii”. Podczas środowego koncertu nie zabraknie z pewnością soczystych melodii i sążnistych gitar! Fertile Hump wesprze Magnificent Muttley, czyli „weterani gitarowego granka„. Zespół porównywany jest z Black Sabbath, Queens Of The Stone Age czy King Of Leon, a jego brzmienie pełne jest psychodelicznych riffów, rozbujanych rytmów i przesterowanego szaleństwa.

25.06 Pablopavo i Ludziki

Dwa dni po koncercie Fertile Hump odbędzie się niepowtarzalne spotkanie z legendarnym Pablopavo i Ludzikami. Tego wieczoru zespół zabierze Was w muzyczną podróż po różnorodnych gatunkach, takich jak blues, reggae, rock, elektronika i poezja śpiewana. Na pewno możecie liczyć na wiązankę starych przebojów, w tym sporo niegranych od lat i kilka premier zapowiadających nadchodzącą płytę.

Sprawdź też

30.06 Tentent + Hage-O

Punk, noise, psychedlic i kraut. Jesteśmy pewni, że Tenten zapewni Wam konkretną dawkę intensywnego, gitarowego grania. W 2018 roku ukazała się ich debiutancka EPka TENTENT, która rok później została wydana na winylu nakładem wytwórni Shovel Head Records. Tenten ma za sobą również występ na ostatniej edycji OFF Festiwalu. 30 czerwca na Letniej Scenie Muzycznej usłyszycie również warszawskie trio Hage-O. Jak sami podkreślają ich muzyka brzmi tak, jak smakują kwaśne żelki, a swój gatunek nazywają warm-core. Brzmienie zespołu jest „na tyle głośne, aby każdy mógł wykrzyczeć kim jest oraz na tyle ciche, żeby każdy mógł usłyszeć kim jest”.

Bilety na Letnią Scenę Muzyczną znajdziecie w Going.