Czytasz
Tęsknicie za podróżami? Oto wirtualne, kojące zmysły spacery po największych metropoliach

Tęsknicie za podróżami? Oto wirtualne, kojące zmysły spacery po największych metropoliach

Tokyo Nowy Jork wirtualne spacery 4K Going. zostań w domu

Kiedy pierwszy raz odkryliśmy wirtualne spacery po największych światowych metropoliach, często z obowiązkowym dopiskiem „relaxing binaural”, długo nie potrafiliśmy z nich powrócić.

Kilka miesięcy temu, prawdopodobnie podczas poszukiwania tipów i porad związanych z kolejnym planowaniem wakacji, zmyślny jutubowy algorytm postanowił podrzucić nam pod nos filmiki, które nie dość, że prezentują w unikatowy sposób wielkie miasta, to jeszcze działają medytacyjnie i odprężająco. Popularność kanałów, na których wrzucane są owe wideosy wystrzeliła mocno w górę dopiero w 2019 roku. Od tamtego czasu, każdy z dostępnych spacerów obejrzało od kilkudziesięciu tysięcy, aż do kilku milionów ludzi.

Tego rodzaju rozrywka to idealny sposób na ukojenie nerwów, sesję medytacyjno-ASMR-ową, czy zastąpienie wypadów na zagraniczne wakacje, które w tym roku możemy włożyć między bajki. Granice są nadal zamknięte, ale na szczęście nie te wirtualne. Zachęcamy Was do założenia słuchawek, zaparzenia ulubionej herbaty, ułożenia się w wygodnej pozycji i zagubienia się pośród wąskich tokijskich uliczek, eksplorowania wielkiego Manhattanu, czy podziwiania architektury Wiecznego Miasta. Jeszcze wyjedziemy na te urlopy, a póki co – dbajcie o siebie i podziwiajcie świat z perspektywy kanapy.

cover fot. Lech Podhalicz

Tokio

Stolica Japonii to naprawdę miasto z innej rzeczywistości. Każdy, kto miał okazję przejść się po takich dzielnicach, jak słynna Shibuya, pełne wieżowców Shinjuku, obfita w elektronikę, automaty do gier i sex shopy Akihabara, czy wyczilowane Kōenji wie, co mamy na myśli. Kto jeszcze nie był w Tokio – seria wirtualnych spacerów jest super opcją, żeby chociaż trochę poczuć niesamowitą atmosferę tego miasta i móc zagubić się w tych fascynujących ulicach, poczuć namiastkę kultury i wajbu, jaki panuje w Japonii. Na zachętę wrzucamy Wam trzy różnorodne spacery, tego klimatu nigdy za wiele!

Nowy Jork

Wizy zniesione, wydaje się, że nic, tylko czekać na powrót do normalnej sytuacji i można planować wypad do tego niesamowitego miasta. Zanim jednak to nastąpi, polecamy wybrać któryś ze spacerów – godzinna przechadzka po Manhattanie w deszczową porę sprawi, że będziecie mogli poczuć chociaż namiastkę tego, co ma do zaoferowania Nowy Jork. Uprzedzamy – w poniższym filmiku natkniecie się na dość obfite opady!

Szanghaj

Kolejna po Tokio azjatycka metropolia, która może przytłoczyć swoją nowoczesnością, futurystycznym klimatem i wszechobecnym zgiełkiem. Poniżej przedsmak tego, co oferuje jeden z największych światowych portów. Spacer po Bundzie, słynnej promenadzie, z której rozpościera się imponujący widok na wieżowce? Czemu nie.

Boston

Co prawda, stolica stanu Massachusetts liczy sobie prawie 650 tys. mieszkańców, a jej powierzchnia wynosi tyle, co połowa Warszawy, a jednak poniższy spacer daje nam wrażenie, jakbyśmy przenieśli się na spokojną, bogatą prowincję. Ceglasta zabudowa, dużo zieleni, wąskie uliczki, generalnie przytulny klimat. Taka właśnie jest dzielnica Beacon Hill, jedno z bardziej urokliwych miejsc w Bostonie.

Kyoto

A jakby tak na chwilę wrócić do Kraju Kwitnącej Wiśni, ale niekoniecznie do hałaśliwych metropolii, a na łono natury? Zastana przez nas polska rzeczywistość nie umożliwia nam obecnie wycieczek do parków i lasów, dlatego spróbujmy zmienić otoczenie. Spacer wśród wysokich nawet na 30 metrów bambusów to niesamowite przeżycie, podobnie jak zwiedzanie parku Kameyama.

Rzym

Byliśmy na Dalekim Wschodzie i w Stanach Zjednoczonych, nie moglibyśmy pominąć również Starego Kontynentu. W tych smutnych czasach Włochy stały się jedną z największych ofiar pandemii COVID-19. Jeśli kiedykolwiek byliście na wakacjach w słonecznej Italii, wiecie, jak przyjazny, otwarty, ciepły i wyjątkowy jest to kraj. Wybierzcie się z nami na sentymentalny spacer po Rzymie i trzymajcie kciuki, żebyśmy mogli postawić nogę na włoskiej ziemi już niebawem.

Tel Awiw-Jafa

Ach, ten klimat Bliskiego Wschodu. Niepowtarzalny temperament mieszkańców, przepyszna kuchnia i piękna pogoda. Co ma do zaoferowania Tel Awiw, dowiecie się pewnie z tysiąca solidnych przewodników. My natomiast podrzucamy Wam wyczerpujący, 3-godzinny spacer, podczas którego zaliczycie kilka ważnych lokalizacji, posłuchacie odprężającego szumu fal i doświadczycie zarówno dziennego, jak i nocnego wajbu tego miasta. Takie spacery, to my rozumiemy!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

Sprawdź też
Berghain, fot. Michael Mayer / Flickr

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem.

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590.

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone