Czytasz
Powrót do demonicznych korzeni. Obejrzeliśmy zwiastun filmu “The First Omen”

Powrót do demonicznych korzeni. Obejrzeliśmy zwiastun filmu “The First Omen”

Trailer nadchodzącego prequela klasycznego horroru obiecuje mroczną opowieść o młodej kobiecie w Rzymie, uwikłanej w demoniczną intrygę. Reżyserka The First Omen proponuje nowe spojrzenie na ikoniczny świat grozy.

Nowości gatunku grozy

Pierwszy zwiastun The First Omen został wydany 3 stycznia. Reżyserią nowego filmu zajęła się Arkasha Stevenson, a produkcja ta będzie prequelem kultowego horroru z 1976 roku, czyli Omenu Richarda Donnera. W głównych rolach występują Nell Tiger Free, Bill Nighy, Ralph Ineson i Sonia Braga. Film opowiada historię młodej Amerykanki, która udaje się do Rzymu, aby rozpocząć życie poświęcone służbie religijnej. Niestety znajduje się w samym środku demonicznego spisku. Zwiastun, w którym oglądany w sceny odtwarzane od tyłu, obiecuje wiele niepokojących doznań. Bedą sceny z kultowymi rytuałami i szokujące zgony. Ponieważ jest to prequel Omenu Donnera, historia prawdopodobnie rozgrywa się w wczesnych latach 70. XX wieku. Na główną lokaliazację wybrano zaś Rzym.

Zwiastun ujawnia także, w jaki sposób różni członkowie obsady wpiszą się w ikoniczną historię. Free gra główną rolę, podczas gdy Lawrence (Nighy) wydaje się być złowieszczą postacią z zamiarem sprowadzenia na świat Antychrysta. Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób postacie Ojca Brennana, Silvii (Braga), Gabriela (Barhom) czy Zaini (McGovern) wpiszą się w narrację. Więcej na ten temat z pewnością dowiemy się w miarę zbliżania się daty premiery filmu, czyli 5 kwietnia 2024 roku.

Reżyserski powrót

Nadchodzący film będzie debiutem fabularnym Stevenson, która wcześniej pracowała przy serialu Channel Zero. Jest ona także współautorką scenariusza filmu (wraz z Timem Smithem i Keithem Thomasem). Wszyscy oni mają zatem doświadczenie w tworzeniu filmów grozy. Zwiastun nie ujawnia, czy film otrzyma ograniczenie wiekowe, ale poprzednie filmy z serii Omen były przeznaczone dla dorosłych. Każdy z nich zawierał bowiem brutalną przemoc i inne szokujące czy niepokojące sceny. Nowy zwiastun nie pokazał wprawdzie rozlewu krwi, ale wydaje się on być przeznaczony dla dojrzałej widowni.

Lubicie się bać? To sprawdźcie też ten film 🐁

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone