Czytasz
Jak się nie narobić i zarobić? Już niedługo będzie wystarczyło scrollowanie TikToka

Jak się nie narobić i zarobić? Już niedługo będzie wystarczyło scrollowanie TikToka

tiktok zarabianie

TikTok może zmienić sposób, w jaki będziemy przeglądać treści – zarabianie na platformie będzie się wiązać ze scrollowaniem publikacji.

Sposób na każdy problem

Platforma społecznościowa przygotowuje się do wprowadzenia nowej funkcji na wybranych rynkach europejskich. Co to oznacza dla użytkowników? Zarabianie poprzez oglądanie treści, które ma TikTok, to najważniejsza zmiana. Użytkownicy będą zdobywać karty podarunkowe lub TikTok Coiny, dzięki którym nagrodzą twórców prowadzących transmisje na żywo w serwisie. Stanie się tak, ponieważ szefostwo stara się ożywić wzrost liczby dorosłych użytkowników w Europie. Według danych zaledwie 13 % wszystkich urządzeń z Androidem ma zainstalowaną aplikację, co zdecydowanie odbiega od Instagrama (37 %) i Facebooka (59 %).

Program pilotażowy rozpoczął się w Korei Południowej i Japonii, gdzie odniósł sukces. Zwłaszcza w tym drugim kraju, bo od początku 2023 roku odnotowano dwa i pół miliona nowych użytkowników. Wkrótce pomysł ma pojawić się w Europie (m.in. we Francji, Hiszpanii i Niemczech). Wersja z nagrodami będzie działać osobno, zachowując jednak podobne funkcjonalności co podstawowy wariant. Wszystko wydarzy się w drugim kwartale tego roku.

TikTok inwestuje w popularyzację nauki. Co znajdziemy w feedzie STEM?

TikTok umożliwi zarabianie, ale może być zbanowany

Od miesięcy TikTok mierzy się z kontrowersjami dotyczącymi kwestii prywatności danych użytkowników, co skutkuje rosnącym niezadowoleniem w wielu krajach. W obliczu ryzyka całkowitego zablokowania w Stanach Zjednoczonych firma ByteDance poszukuje alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest promowanie aplikacji Lemon8 wśród influencerów.

Sprawdź też

Lemon8, choć nie nowy, nabrał popularności dzięki kampanii promocyjnej, którą wpływowe postaci internetu prowadziły na TikToku. Za jego promocję otrzymywali wynagrodzenie, a apka szybko zdobyła spopularność, zajmując wysokie miejsca w sklepach. Choć jej oficjalnym deweloperem jest Heliophilia Pte. LTD, wiele źródeł wskazuje na mocne powiązanie z ByteDance.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone