Czytasz
TNMK 2022 ogłasza! The Bug headlinerem koncertu otwarcia

TNMK 2022 ogłasza! The Bug headlinerem koncertu otwarcia

tnmk 2022

Koncerty otwarcia TNMK nieprzypadkowo obrosły już legendą. Starannie wyselekcjonowani artyści dbają od lat, by były one niezapomnianym doznaniem. Nie inaczej będzie również w 2022.

21 lipca 2022 roku zabytkową Walcownię Cynku w Szopienicach wypełni potężny bas, radykalne brzmienia i awangardowe konstrukcje dźwiękowe. Otwarcie festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 uświetni występ brytyjskiego artysty The Bug, któremu towarzyszyć będzie Flowdan. Wraz z ogłoszeniem gwiazdy otwarcia rusza sprzedaż karnetów trzydniowych.

Kevin Martin, znany lepiej jako The Bug, lubuje się w gargantuicznym basie, koronkowo przyozdobionym mieszanką industrialnego hałasu i ulicznego brudu grime. Dzięki takim albumom, jak Pressure z 2003 roku, London Zoo z 2008 roku (debiut dla Ninja Tune) oraz Angels & Devils z 2014 roku, stał się doskonale rozpoznawalnym artystą. Od samego początku kariery The Bug był zjawiskiem wyjątkowo niepokornym, przecierającym szlaki, po których inni artyści boją się stąpać.

Twórczy chaos napędzał Kevina Martina przez dwie dekady działalności takich projektów, jak GOD, Techno-Animal, Zonal, czy King Midas Sound. Z chaosu narodził się również album Fire, wydany w 2021 roku nakładem Ninja Tune. 14 porywających nagrań wypełnia atmosfera sprzeciwu, gniewu i bombastycznie futurystyczne brzmienie. Fire nie pozostawia słuchacza obojętnym. Album został uznany przez wielu za jedno z najlepszych tegorocznych wydawnictw. Na koncercie otwarcia The Bug będzie wspierany przez Flowdana, który jest jednym z topowych MC’s na brytyjskiej scenie.

„Zacząłem pracę nad albumem jeszcze przed pandemią. Byłem już wystarczająco wzburzony tym, co działo się na świecie(…). Przypomniało mi się bycie nastolatkiem w czasach zimnej wojny, ale to było jeszcze straszniejsze, bo nie wiedziałeś kto jest wrogiem, a cała dezinformacja podsycała paranoję. (…) Album wyłania się z kilku podstawowych pytań – świat jest w pieprzonym bałaganie i co z tym zrobić? Podążać z prądem? (…) Rzucić wyzwanie samemu sobie? Ja mogę tylko iść do przodu” – mówi o najnowszym albumie The Bug.

Do sprzedaży trafiają właśnie karnety trzydniowe, obejmujące koncert otwarcia. Ich liczba jest limitowana. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży już niebawem. 

TNMK 2022 BILETY W SPRZEDAŻY

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone