Czytasz teraz
Składanka Total Solidarity kolektywu Oramics zyskuje coraz większy rozgłos. Podpowiadamy, jak wesprzeć akcję
Opinie

Składanka Total Solidarity kolektywu Oramics zyskuje coraz większy rozgłos. Podpowiadamy, jak wesprzeć akcję

Total Solidarity Oramics LGBTQ compilation electronic music

Ostatnie wydarzenia względem osób LGBTQIA+ w naszym kraju nie napawają wcale optymizmem. Jednym z pozytywnych akcentów i działaniem, które osiągnęło realny sukces jest kompilacja Total Solidarity.

Składanka powstała z inicjatywy feministycznego kolektywu Oramics oraz Vincenta Koremana aka Drvg Cvltvre, stojącego za holenderską wytwórnią New York Haunted. Total Solidarity otrzymało również wsparcie od takich organizacji, jak Kampania Przeciw Homofobii i Miłość Nie Wyklucza, które na codzień pomagają osobom homoseksualnym, transgender czy queer. To właśnie do tych instytucji trafi dochód ze sprzedaży digitalowego wydawnictwa.

Serce rośnie na myśl, jak wiele osób zdecydowało się zaangażować w Total Solidarity. Do akcji dołączyło wielu znanych artystów z polskiego i zagranicznego undergroundu. Zaowocowało to 122 utworami, które obecnie stanowią o monumentalnej trackliście projektu. Wśród zagranicznych producentek i producentów, którzy dorzucili swoją cegiełkę do Total Solidarity znajdziemy takie nazwiska, jak m.in. Lee Gamble, Ciarra Black, Danny L Harle, Varg, Borusiade, DJ Loser, object blue, Rui Ho, felicita czy Air Max ’97. Jak to wygląda w przypadku rodzimych muzyków? Zamilska, Wojtek Kurek, Chino, Bartosz Weber, Avtomat, Catz 'N Dogz, Eltron, Dyktando, Jacek Sienkiewicz czy Olivia i Wilhelm Bras to tylko część z bogatego składu. Całość została zmasterowana przez Rey KM Domuratw berlińskim Uferlos Studio, a za szatę graficzną odpowiada Avtomat. Na usta ciśnie się jedno słowo – duma!

Bardzo się cieszymy, że akcja Oramics dotarła nie tylko do (jednak wciąż) wąskiego undergroundowego środowiska, a zatoczyła znacznie szersze medialne kręgi. O akcji pisały m.in. Gazeta Wyborcza, Onet czy Noizz, ale także międzynarodowe portale muzyczne i kulturalne o sporych zasięgach i dużej renomie. Wśród nich znalazły się np. Pitchfork (w recenzji Jessego Dorissa składanka dostała bardzo wysoką ocenę 8.0), Mixmag, Resident Advisor, The Quietus, The Brvtalist, DJ Mag czy Fact Magazine. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że są to magazyny, które nieczęsto poruszają tematykę polskiej muzyki elektronicznej, klubowej czy undergroundowej – może z wyjątkiem Quietusa. Tym bardziej cieszy fakt, że tak istotny dla nas temat trafił do wyżej wymienionych mediów i dzięki temu zyskał należyty rozgłos.

Jeśli chcecie dołożyć swoją cegiełkę do starań Oramics i walki o lepsze traktowanie i prawa osób LGBTQIA+ – kupujcie digitalową składankę w serwisie Bandcamp, przychodźcie na wydarzenia i imprezy organizowane przez kolektyw, a także aktywnie uczestniczcie w społecznym życiu Warszawy i innych polskich miast.

Zobacz również
Kukon Ogrody

Najbliższa ku temu okazja już w środę w Palomie nad Wisłą. W ramach wydarzenia w i e l k a_ u n i a będą zbierane pieniądze na organizację Marszu Równości w Lublinie. Wystąpią m.in. FOQL i Edka Jarząb (z audiowizualnym projektem Mother Earth’s Doom Vibes), Martyna Miller („just to love”, również AV), Paulina Ufnal (Mondoj) z setem didżejskim oraz kolektyw Pussymantra (WIELKA UNIA AV). Całość będzie transmitowana na antenie Radia Kapitał. Z ostatnim kolektywem planowane są również warsztaty – w Warszawie (29.08) oraz w Łodzi (30.08). Jeśli chcecie odkryć tajniki futurystycznego projektowania graficznego i zobaczyć świat totalnie odjechanych renderów – koniecznie rozważcie tę opcję!

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony