Czytasz
Pezet ujawnił pełną tracklistę Muzyki Współczesnej – na jakie numery czekamy najbardziej?

Pezet ujawnił pełną tracklistę Muzyki Współczesnej – na jakie numery czekamy najbardziej?

Pezet Muzyka Współczesna tracklista Going. Oskar Steez83 Auer

Jakiś czas temu Pezet ogłosił swój wielki powrót. Muzyka Współczesna zawita na sklepowe półki i do serwisów streamingowych już 27 września – pamiętajcie, że preorder płyty zamówicie pod tym adresem!

A my poznaliśmy pełną tracklistę i gości, którzy pojawią się na szóstej płycie warszawskiego rapera. Będzie to pierwszy album po siedmioletniej przerwie Pezeta – oczekiwania z pewnością są bardzo wysokie. Poniżej numery, jakie znajdą się na Muzyce Współczesnej:

 1. Intro (Niki) prod. Auer, cuty DJ Panda
 2. Czas to Iluzja feat. Syny, prod. 1988
 3. Magenta prod. Auer
 4. Obrazy Pollocka prod. Auer
 5. 5.07 (interlude) prod. Auer
 6. 2k30 feat. Taco Hemingway prod. Hatti Vatti, cuty DJ Panda
 7. Braincell (interlude) prod. Auer
 8. Gorzka Woda prod. Auer
 9. Nauczysz się Czekać prod. Auer
 10. Zły Nie Śpi Spokojnie feat. Lua Preta, Oskar PRO8L3M, prod. Mentalcut
 11. Odinoczestwo (prod. Auer)
 12. Nie Zobaczysz Łez prod. Auer
 13. Dom prod. Auer
 14. Piroman prod. i cuty Steez83
 15. Outro feat. Bryndal, prod. Auer, cuty DJ Panda
 16. Gorzka Woda feat. Paluch, KęKę, Sokół, Ten Typ Mes
 17. Gorzka Woda feat. Oki, Otsochodzi, Jan-Rapowanie, Zdechły Osa

Jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów opublikował do tej pory dwa single z nadchodzącego albumu. Jak mówi sam zainteresowany:

“Muzyka współczesna” to album po prostu o życiu. Tak jak “Muzyka Klasyczna” czy “Muzyka Poważna” tylko z perspektywy prawie 40-letniego faceta, który nadal chciałby czasem robić głupoty, jednak życie teraz wygląda zupełnie inaczej. Momentami prowadzi to do frustracji, innym razem do radości, miłości i sensu. Świat zmienia się bardzo szybko, moje pokolenie to dziś ludzie dorośli, choć niektórzy dojrzewają, inni nie. Wbrew pozorom problemy mamy podobne jak wtedy. Płyta jest inspirowana latami 90-tymi. Nie jest to jednak boom bap rap, to mieszanka brzmień z tamtych lat, różnych i w nowej odsłonie. Znajdzie się jednak i 90 BPM i miejsce dla dj’a.”

I faktycznie, widząc tracklistę MW ciężko się z nim nie zgodzić! Pezet zaprosił do współpracy m.in. Piotra Kalińskiego, znanego jako Hatti Vatti, który zaczynał od fascynacji dubstepem, a obecnie tworzy syntezatorowo-dubowe pejzaże (sprawdźcie jego najnowszy projekt – Janka z Danielem Drumzem!). Bardzo jara nas obecność SynówPiernikowskiego i 1988 – w ich przypadku jesteśmy spokojni o jakość. Jeśli jesteśmy w klimacie elektronicznego undergroundu – ciekawi nas produkcja Mentalcuta i wokalistki Lua Prety w numerze Zły Nie Śpi Spokojnie, na którym udziela się również Oskar z PRO8L3Mu. Połamane rytmy? Jesteśmy totalnie na tak.

Sprawdź też
Bletka Kizo

Cieszy fakt, że Paweł z Ursynowa postawił nie tylko na sprawdzone nazwiska, ale również na młodą szkołę. I tak, obok Tego Typa Mesa, Palucha, Sokoła czy Steeza pojawiają się Oki, Zdechły Osa i Otsochodzi. Na Muzyce Współczesnej nie mogło też zabraknąć Taco Hemingwaya. Za większość produkcji na albumie odpowiedzialny jest stały współpracownik Pezeta – Auer. Zapowiada się zatem eklektyczny rapowy miks!

Zapiszcie tę datę w kalendarzu – premiera Muzyki Współczesnej już 27 września!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone