Czytasz
Najpopularniejszy raper generacji Z – schafter z pierwszym solowym koncertem w Warszawie

Najpopularniejszy raper generacji Z – schafter z pierwszym solowym koncertem w Warszawie

Schafter Audiotele koncert Warszawa Palladium bilety Going.

Już nie tylko “do Nintendo wkłada cartridge”. schafter zajął się rapem na dobre i przebojem wdarł się do mainstreamowego peletonu.

Od debiutanckiej, świetnej EP-ki hors d’oeuvre minął już rok. Dzięki niej schafter zebrał sporo pozytywnych recenzji i załapał się do kilku końcoworocznych podsumowań. Jak to w życiu bywa – hajp zrobił się sam i eskalował do całkiem pokaźnych rozmiarów. 2019 to przebicie się młodocianego rapera do mainstreamu, kilka collabo z głośnymi nazwiskami i intensywne przygotowania do wydania pierwszego longplaya.

WLECIAŁ DRUGI TERMIN WARSZAWSKIEGO KONCERTU – KUP BILET!

Numery z Żabsonem, Darią Zawiałow, duetem Coals, Otsochodzi czy Taco Hemingwayem – to wszystko wydarzyło się w 2019 roku. schafter leci na fali popularności i jest główną rapową zajawką dzieciaków urodzonych na przełomie najntisów i lat 2000. Głównymi znakami rozpoznawczymi Wojtka są liczne pongliszowe wstawki, bity w stylistyce ultra hajpowanych videosów lo-fi hip-hop i VHS-owe, celowo kiczowate klipy.

Zresztą, liczby mówią same za siebie – klip do hot coffee ma na liczniku 12 mln odsłon, double D’s niespełna 8, marvin prawie 3, a najnowszy ridin’ round the town w czyimś bel air w tydzień uzbierał ponad milion.

Debiutancki longplay audiotele ukaże się na rynku 22 listopada. Zapiszcie sobie również drugą datę warszawskiego koncertu – 22 lutego 2020, również klub Palladium. Szerokiej drogi Wojtek!

Bilety na koncert schaftera w Palladium dostępne są w Going.!

Zobacz komentarz (1)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone