Czytasz
Halo, Wrocław. Undercity Festival wpadnie do Was z wizytą

Halo, Wrocław. Undercity Festival wpadnie do Was z wizytą

Hala Stulecia na jedną noc zamieni się w stolicę muzyki elektronicznej. Warszawski Undercity Festival rozgości się w tej legendarnej przestrzeni 22 kwietnia. Ruszyła sprzedaż biletów.

Undercity Festival to wydarzenie muzyczne, które od swojej pierwszej edycji w 2018 roku skoncentrowane jest na elektronice. Organizatorzy – agencja Follow The Step – postanowili zaproponować bywalcom klubów możliwość spotkania ulubionych gwiazd w zupełnie innym kontekście i przestrzeni. Równie ważne jak dźwięk, są też spektakularne efekty świetlne, jakimi każdorazowo zachwycają festiwalowiczów.

Bilety na Undercity Festival Wrocław

Undercity Festival Wrocław: gdzie się odbywa?

Nie mogłoby być inaczej! Wrocławskie Undercity odbędzie się w monumentalnej Hali Stulecia. Wzniesiona na początku XX wieku według projektu Maxa Berga, jest perłą architektury brutalistycznej. Od 2006 roku znajduje się na liście obiektów światowego dziedzictwa UNESCO.  Daleko jej jednak do energii muzeum. Mimo swojego sędziwego już wieku, nadal otwarta jest na eksperymenty, a tutejsze imprezy same stają się legendami.

Undercity Festival Wrocław

Eksperci za sterami

Na wrocławskiej edycji festiwalu zagrają doświadczeni gracze, którzy nie wypuszczą Was z parkietu do rana. KAS:ST to pochodzący z Paryża eksperci od deep techno. Użytkownik poeT tak skomentował jeden z ich najpopularniejszych kawałków na Youtube, czyli Hell On Earth: –Ten utwór jest tak głęboko poruszający, że możesz poczuć, jak płonie gdzieś wewnątrz Ciebie. To jak jedna z tych późnych nocy, kiedy po prostu nie istniejesz i wkraczasz w nieznane. Czujemy ciarki na myśl o tym, jak ten kawałek wybrzmiałby pod betonowymi żebrami Hali Stulecia.

Sama’ Abdulhadi to z kolei palestyńska didżejka, producentka i promotorka. Przez niektórych nazywana królową techno, a swoje rządy sprawuje m.in. w Wielkiej Brytanii, Egipcie i Paryżu. Czy w Polsce też ma wiernych poddanych? Jeśli tak, to mamy nadzieję zobaczyć ich w kwietniu pod sceną.

Sprawdź też

Do grona fanów wrocławskiej architektury dołączą też Felix Wagner i Aaron Röbig, czyli duet Fjaak. Od 2009 roku wyrabiają sobie markę mistrzów techno, zakochanych w syntezatorach i automatach perkusyjnych. Prywatnie to para śmieszków, którzy przyjaźnią się od czasów szkolnych i nadal łączy ich ta sama młodzieńcza energia. Nie wierzycie? To zajrzyjcie na ich Instagrama.

W line-upie znajdziecie też ukraiński duet Woo York w formule live (ich znakiem rozpoznawczym są hipnotyczne brzmienia, skłaniające się w stronę mrocznych rejonów elektroniki), rodzimy duet producencki Rysy (czy zabiorą nas na szczyty dobrej zabawy? z pewnością!) oraz wrocławianin Kacpa, który wyszedł z tarczą z niejednego muzycznego boju. Podsumowując: będziecie w najlepszych rękach.

Bilety na Undercity Festival 2023 | Warszawa

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone