Czytasz
Przerażający Czarnobyl, zaskakujące b2b i kolejne światowe premiery w trzecim ogłoszeniu Unsound Festival

Przerażający Czarnobyl, zaskakujące b2b i kolejne światowe premiery w trzecim ogłoszeniu Unsound Festival

Unsound Festival ogłoszenie bilety Going. Czarnobyl

Kolejny rzut artystów od krakowskiego festiwalu Unsound. Najgłośniejszym punktem jest bez wątpienia odegranie na żywo soundtracku z doskonałego serialu Czarnobyl.

Środek lata, cieszymy się jeszcze upałami, słoneczkiem i kąpielami w jeziorze. Krakowski Unsound nie daje nam jednak zapomnieć o zbliżającej się powoli jesieni. Jeśli coś podtrzymuje nas na duchu, to właśnie obecność w jesiennym kalendarzu (6-13 października, zapiszcie sobie tę datę!) tego festiwalu. Ciekawi, kto dołączył właśnie do składu tego tygodniowego wydarzenia?

Jak już wspominaliśmy na początku – najbardziej wśród ogłoszonych artystów najbardziej wyróżnia się obecność islandzkiej kompozytorki Hildur Guðnadóttir, która wspólnie z Chrisem Watsonem i Samem Slaterem wykona soundtrack ze znakomitego serialu Czarnobyl. Będzie to oczywiście światowa premiera tego koncertu, a dla samej Guðnadóttir powrót na krakowski festiwal. Jak jesteśmy już w temacie premier – po raz pierwszy b2b zagrają ze sobą francuski DJ i producent Bambounou oraz wielbiciel mrocznych brzmień prosto z Jamajki – Lutto Lento. Burnt Friedman i João Pais Filipe to kolejny duet, którego koncert odbędzie się po raz pierwszy. Premierowy wątek kończą awangardowa artystka Lyra Pramuk i polski projekt Kwartludium.

Trzeci rzut artystów to również sporo elektroniki. Bardzo cieszymy się na przyjazd DJ Pythona, który jest mistrzem głębokiego reggaetonu z elementami ambientu czy house’u. Równie bassowy, lecz w nieco szybszym tempie będzie występ duetu 700 Bliss – projektu DJ Haram i Moor Mother. Z kolei Rudeboyz to jedni z pionierów gqomu i reprezentanci południowoafrykańskiej sceny klubowej. Na tym koncercie na pewno nie będziemy stać w miejscu.

Polskie akcenty jak zwykle równie ciekawe, jak te zagraniczne. FOQL i Edka Jarząb zaprezentują groźne brzmiący projekt Mother Earth’s Doom Vibes. Bartosz Kruczyński i Poly Chain wracają na Unsound, aby wspólnie zagrać materiał ze wspólnego albumu Pulses (i nie tylko). Dominik Strycharski (autor muzyki do filmu „Symfonia Fabryki Ursus”) i Orkiestra Dęta Ziemi Mazowieckiej przedstawią Symfonię Fabryki Ursus Live – my się jaramy! Mikołaj Trzaska zagra nie tylko w The Roundtable Orchestra, ale również w duecie z węgierskim perkusistą Balázsem Pándim, a pozostałymi polskimi artystami są m.in. Zamilska, Lotto, Opla i Zvanai.

Kilku artystów dołączyło do wieczoru, w który zagra zespół Sunn O))) w Teatrze Łaźnia Nowa. Roly Porter i MFO zaprezentują swoje audiowizualne widowisko „Kristvaen”, które powstało na zamówienie Unsoundu, berlińskiego festiwalu Atonal oraz barcelońskiej Miry. Część materiałów wizualnych została nakręcona w Puszczy Białowieskiej. Artyści łączą to, co pierwotne i tajemnicze z najnowszą technologią, która również sprawia wrażenie zagadkowej. Na scenie towarzyszyć im będą Katarzyna Smoluk-Moczydłowska i Agata Harz znane z grupy Księżyc oraz Barbara Wilińska. Wieczór otworzy wspomniana wcześniej Lyra Pramuk, artystka, która pracuje z własnym głosem – multiplikuje i nakłada na siebie nagrania śpiewu chóralnego. Utwory zostaną zaprezentowane przy pomocy specjalnego wielokanałowego systemu, zaprojektowanego przez Bena Frosta.

Sprawdź też

Program dyskusyjny uzupełniają Amy Cutler, Anna Marjankowska, Girls to the Front, Pavel Niakhayeu, Ryan Diduck, Tayyab Amin oraz Zosia Hołubowska/Oramics. Natomiast w kwestii seansów filmowych temat zamykają: Anthropocene: The Human Epoch” „Bellingcat”, „The Brink”, „Dobra zmiana”, „Honeyland”, „Midnight Traveller”, „Mój kraj, taki piękny”, „Push”, „Putin’s Witnesses” i „What Is Democracy?”. Unsound to nie tylko muzyka i jak widać, organizatorzy po raz kolejny zadbali o świetne punkty pozostałej części festiwalowego programu!

Bilety na pojedyncze wydarzenia trafią do sprzedaży już 20 sierpnia. Obecnie możecie kupić wejściówki na koncert Sunn O)))!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone