Czytasz
Szalony duet z Atlanty, romantyczny soul i gangster z klasą – tych występów nie możesz przegapić na Hip-Hop Kempie

Szalony duet z Atlanty, romantyczny soul i gangster z klasą – tych występów nie możesz przegapić na Hip-Hop Kempie

Hip-Hop Kemp 2019 Going. poleca bilety Freddie Gibbs

Już za moment, 15 sierpnia, startuje Hip-Hop Kemp. Jeden z największych rapowych festiwali w naszym sąsiedztwie odbędzie się już po raz osiemnasty!

Mamy 2019 rok i hip-hop jeszcze nigdy nie był tak popularny. Czy mówimy o przepełnionym elektroniką trapie, mumble rapie czy świadomym, sięgającym do gatunkowych korzeni odłamie. Organizatorzy Hip-Hop Kemp zadbali o to, żeby w ich składzie pojawili się różnorodni artyści – od weterana Tech N9ne, poprzez Pharaohe Moncha czy Masta Ace i Marco Polo, aż po Sariusa, Słonia czy Kontrafakt. My wybieramy czwórkę, której nie możecie przegapić pod żadnym pozorem – widzimy się na Kempie!

Freddie Gibbs

Jest to bez wątpienia największa i najgłośniejsza nazwa w tegorocznym line-upie HHK. Freddie wypuścił w tym roku długo wyczekiwany album z Madlibem. Bandana to dla wielu kandydat do rapowej płyty roku, zresztą jego ostatnie solowe dokonania – You Only Live 2wice i Freddie to również znakomite rzeczy. Na żywo nie zawodzi, trzeba być!

Masego

Mniej rapu – więcej klimatycznego soulu i romantycznego r’n’b. Masego to ulubieniec żeńskiej części publiczności. Uwodzi swoim wokalem, sceniczną prezencją i charyzmą. Lady Lady mamy na ripicie od momentu wydania i z wielką radością zapatrujemy się na występ urodzonego na Jamajce artysty.

EarthGang

Wyobraźcie sobie Outkast, ale na kwasie. Występ szalonego duetu z Atlanty w serii Colors jest jednym z najchętniej odtwarzanych videosów tej platformy. Nic dziwnego, bo panowie nawijają tam na pełnym luzie, a robią to z polotem i luzem godnym podziwu. My już nie możemy się doczekać ich nadchodzącego krążka Mirrorland, który ukaże się we wrześniu. Charyzma, oryginalność i wysokie skille – na EarthGang się nie zawiedziecie.

Quelle Chris

Wszyscy mówią tylko o Bandanie, IGORZE czy ZUU, a przecież Quelle Chris nagrał w tym roku jedną z solidniejszych hip-hopowych płyt. Guns to dość klasyczne, ale nie nużące bity i charakterystyczne flow Chrisa przypominające nieco połączenie Ghostface Killah i Ishmaela Butlera z Shabazz Palaces. A dosadne, świadome teksty stawiają go w jednym szeregu z Maxo Kream czy MIKE. Nie przegapcie!

Bilety na tegoroczny Hip-Hop Kemp dostępne są jeszcze w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone