Czytasz
Wreszcie mamy to! Up To Date Festival z pierwszym ogłoszeniem

Wreszcie mamy to! Up To Date Festival z pierwszym ogłoszeniem

Up To Date Festival

Powiedzieć, że tegoroczna edycja Up To Date Festival będzie inna niż kilka poprzednich, to nic nie powiedzieć. Oprócz lokalizacji i daty zmiany dotknęły też muzycznej strony wydarzenia. Organizatorzy zapowiadają wielki powrót do korzeni!

Czternasta odsłona Up To Date Festival skupi się wyłącznie na muzyce elektronicznej. Niemal od razu do głów przychodzi nam pytanie: Jak to, dwa dni techno i żadnych brejków? Otóż nie. Jak zawsze dyrekcja artystyczna czuwa nad tym, żeby line-up był zróżnicowany. Czego zatem możemy się spodziewać w czerwcu?

Kup karnet, zanim będzie za późno!

Legenda brytyjskiego techno, czyli Surgeon

Up To Date

Trudno na scenie muzyki elektronicznej o człowieka z większym stażem niż Anthony Child. Aktywny od 1994 roku artysta to synonim brytyjskiego, industrialnego brzmienia. Uważany jest za twórcę tzw. Birmingham Sound.

Powstały w latach 90. odłam techno charakteryzuje się bardzo surowym, niemal metalicznym brzmieniem perkusji i pojedynczymi dźwiękami syntezatorów. Mało wokali, śladowe ilości melodii, za to 100% czystej tanecznej energii, która, mimo wszystko, zawiera w sobie subtelność. Swoją drogą, twórczość Surgeona była ogromną inspiracją dla osób stanowiących o sile legendarnego Berghain, jak na przykład Marcel Dettman. W końcu Berghain Sound wywodzi się niemal w prostej linii od Birmingham Sound. Lepszego techno na UTDF nie mogliśmy sobie wymarzyć. Zresztą posłuchajcie sami.

Tańcz ghetto razem z DJ-em Slugo!

Up To Date Festival
DJ Slugo

Zapomniany przez lata odłam muzyki tanecznej przeżywa od niedawna swoją drugą młodość. I dobrze, bo obecnie modne brzmienia czerpią z niego całymi garściami. A dobrze jest znać korzenie tego, czego się słucha i do czego się tańczy. Coś jak Pixies i Nirvana (ale to temat na osobny artykuł). Chwila uważnego słuchania i staje się jasne, skąd wzięły się taneczne przeróbki Nelly Furtado oraz rapowe wokale w techno. I dlaczego tak wiele osób uważa, że im szybciej, tym lepiej. A na pewno bardziej tanecznie.

DJ Slugo to obok DJ-a Deeona niekwestionowany ojciec chrzestny ghetto house’u. Prawdziwy OG, który jest aktywny nieprzerwanie od 1990 roku. Jeśli podoba wam się brzmienie Partiboia69, to musicie iść na Slugo, proste. Takie rzeczy jak Wouldn’t You Like to be a Hoe Too czy Where The Rats to kwintesencja tego brzmienia. Nie da się nie skakać.

Co jeszcze na Up To Date Festival?

Up To Date
Zenker Brothers

Różnorodnie! Do Białegostoku przyjeżdża skład 2 Bad Mice, prawdziwy prekursor jungle. Pojawią się też dubstepowi wyjadacze: Commodo i Ossia. Scenę techno będą reprezentować: Zenker Brothers, włoski hipnotyzer Luigi Tozzi, rezydenci Tresora tacy jak Fireground oraz Mareena b2b Kerrie, a także RhywSedvs (mój faworyt), AmuladorViels (będzie to jego debiut) oraz D-Leria.

Sprawdź też
salon ambientu

Polskę reprezentować będą zaś Moonlight Resort & Spa, czyli Michał Wolski i Tomasz Zając oraz zespół Dynasonic, który przyjedzie ze swoim debiutanckim albumem. Z katalogu rzeczy bardziej eksperymentalnych będziemy mogli usłyszeć takie projekty jak m.in. YACCivilistjävel!Puce Mary, Maria W Horn, Andrea Belfi i Mun Sing. Szykuje się prawdziwy powrót do korzeni elektroniki. Już nie możemy się doczekać!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone