Czytasz
Najciekawszy Urban Art po drugiej stronie muru na Służewcu

Najciekawszy Urban Art po drugiej stronie muru na Służewcu

W przestrzeni trybuny na Torze Wyścigów Konnych Służewiec rozgościły się prace 70 artystów z dziedziny Urban Art. Zobaczymy tam live painting, murale, graffiti, sitodruk, vlepki, instalacje, rzeźby i fotografie.

Tegoroczna prezentacja unikatowych prac przygotowanych specjalnie na tę okazję odbędzie się w miejscu absolutnie kultowym dla historii polskiego writingu. Dzięki temu projektowi dokonamy symbolicznego przejścia Urban Art’u na drugą stronę muru Służewieckiego – podkreślają twórcy wystawy, czyli Leonarda Art Gallery. Na miejscu czekają prace czołówki nurtu, takich jak M-City, Swanski, Chazme718, SEPE, NeSpoon, Proembrion, Noriaki, Pener, Cekas, Fruit of the Lump, Krik Kong, Tankpetrol. Każde z nich miało do swojej dyspozycji dedykowaną przestrzeń wystawienniczą. Łącznie ich dzieła zajmują aż 2000 m2! Psst, jeśli w Waszych prywatnych m2 znajdzie się trochę wolnego miejsca, mamy propozycję. Możecie zakupić sztukę i zabrać ją ze sobą po zakończeniu ekspozycji.

Urban Art
Noriaki, fot. JG

Kup bilet na wystawę Urban Art Area 3

Nawet jeśli nie przepadacie za Urban Artem, warto wybrać się na Służewiec ze względu na samą trybunę, w której zamontowano prace. Modernistyczny budynek to prawdziwa architektoniczna perełka. Teraz możecie nie tylko do niego wejść (co samo w sobie jest rarytasem), ale też obejrzeć z różnych perspektyw. My nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności spaceru po kilku kolejnych piętrach, by objąć wzrokiem nie tylko cały eksponowany urban art, ale też zdobienia ścian i sufitu.

Urban Street Art 3, fot. JG

Służewiecka wystawa potrwa do 15 sierpnia i będzie czynna codziennie w godzinach 13:00-20:00. Oprócz głównej wystawy, zaplanowano też cykl spotkań z twórcami i ekspertami. W ramach Urban Art School nie tylko weźmiecie udział w panelach dyskusyjnych, ale też obejrzycie dedykowane filmy dokumentalne i animacje. To świetna opcja, by zanurzyć się głębiej w świat sztuki ulicznej. A może chcecie poznać tajniki malowania wielkoformatowych murali, wycinania szablonów i vlepek? Koniecznie zajrzyjcie do Strefy Kreatywnej, w której spróbujecie swoich sił pod kątem profesjonalistów i pasjonatów.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone