Czytasz
Weekendowa polecajka: nowa data MAYDAY, Beata Kozidrak w Lublinie i rozmowy o clubbingu w dobie pandemii

Weekendowa polecajka: nowa data MAYDAY, Beata Kozidrak w Lublinie i rozmowy o clubbingu w dobie pandemii

Westbam, jeden z pierwszych organizatorów MAYDAY, mat. promocyjne

Mam dla Was garść świeżych rekomendacji przed weekendem. Sprawdźcie, co ciekawego szykuje się w świecie online i offline.

Od halowych imprez techno, przez kameralne festiwale filmowe w domu, czy szczere rozmowy o zdrowiu psychicznym w dobie pandemii – redakcja Going. sprawdza dla Was, co w najbliższym czasie wydarzy się w świecie kultury. Przypominamy o tym, co się kończy, co możecie wpisać w kalendarz na 2021 rok, i na co zwrócić uwagę już w najbliższy weekend.

MAYDAY Poland – nowa data jesiennej edycji

Kto z Was oglądał wtorkowy stream MAYDAY Poland na pewno przypomniał sobie rejwerską atmosferę jednego z największych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce. Dzisiaj jego organizatorzy ogłosili nową datę jesiennej edycji 2021. Wiemy już, że spotkanie z najlepszym techno odbędzie się 10 listopada przyszłego roku. Pamiętajcie, że w 2021 roku widzimy się w katowickim Spodku aż dwukrotnie – czeka nas również edycja majowa, na której wystąpią m.in. Charlotte de Witte, Tomcraft, Joris Voorn czy Westbam.

Ostatni weekend z Nowymi Horyzontami i American Film Festival online

To już ostatni weekend z online’ową odsłoną festiwali Nowe Horyzonty i American Film Festival. Jeszcze tylko do niedzieli włącznie możecie oglądać filmy z programu tych dwóch wydarzeń filmowych, które w tym roku połączyły siły. Wśród produkcji, które możecie zobaczyć w zaciszu domowym znalazł się m.in. film o poszukiwaniu bliskości w męskim świecie Na rauszu Thomasa Vinterberga czy esencję postmodernizmu w formie animacji 3D – film długometrażowy Jona Rafmana Dziennik snów 2016-2019.

Nie wyjdziesz, nie zatańczysz. Pandemiczne kryzysy psychiczne

mat. promocyjne

Punkt o godzinie 19 spotykamy się dzisiaj na profilu Facebooka Brutażu i zaprzyjaźnionych kolektywów i inicjatyw: SONDA, Ciężki Brokat, Queer Explosion, BAS i Oramics. O zdrowiu psychicznym w świecie bez klubów opowiedzą Tomasz Sz., Anka, Sylwia, Radek, Dorota, Tomek i Dominika. Jakich tematów możemy się spodziewać? Rozmówcy i rozmówczynie odniosą się m.in. do zagrożeń i możliwości jakie niesie ze sobą “lockdown klubowy”, a także protestów ulicznych i innych form publicznego zrzeszania się.

Miasto Muzyka, czyli Beata Kozidrak w Lublinie

Beata Kozidrak wraca do rodzinnego miasta. Co jest powodem tej sentymentalnej podróży? Diwa polskiej muzyki postanowiła zaśpiewać w duecie… z Lublinem. Jeś chcecie wiedzieć, jak brzmi miasto Beaty Kozidrak, koniecznie wypatrujcie informacji w ramach aplikacji Empik Music. W najbliższy poniedziałek startuje wyjątkowy projekt, który pozwoli Wam poznać Polskę od zupełnie innej, muzycznej strony.

Sprawdź też

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone