Czytasz
Wernisaże, koncerty online, Pride – co robić w weekend?

Wernisaże, koncerty online, Pride – co robić w weekend?

Przybysz Natalia koncerty online miasto weekend Lunapark Pride LGBT co robić Warszawa

Kolejne miejscówki, bary i klubokawiarnie wracają do życia. W internecie wciąż dobrze mają się streamingi, a muzea i galerie sztuki mocno ruszyły z nowymi wystawami.

Pamiętajcie, że nie wróciliśmy jeszcze do normalności, a groźny wirus nadal panoszy się za naszymi oknami. Jeśli zdecydujecie się wyjść do restauracji, baru czy odwiedzić plenerową miejscówkę stosujcie się do wszystkich zasad, które wprowadzili właściciele poszczególnych miejsc – dbajcie o zdrowie Wasze i innych zgromadzonych.

W najbliższy weekend miejsce będą miały ważne wernisaże, didżejskie sety czy zajęcia fizyczne, a jeśli zostaniecie w domach, też nie będziecie się nudzić, bo muzyka i spotkania online wciąż mają się dobrze. Poniżej wybraliśmy dla Was wydarzenia, o których nie wspominaliśmy w innych zestawieniach w tym tygodniu. Tutaj przeczytacie o Weekendzie Otwarcia Galerii, a pod tym linkiem znajdziecie eventy związane z LGBTQ+.

Sharing is Caring Events: Dopelord live stream, 19 czerwca

Koncerty online transmitowane prosto z klubokawiarni No Problem należą do czołówki naszych ulubionych streamów. Przeniesiony z ubiegłego tygodnia koncert stoner metalowego zespołu Dopelord odbędzie się już dzisiaj!

Sobota Równości, 20 czerwca

Najfajniejsze wydarzenie weekendu? Naszym zdaniem totalnie. Portal Poptown organizuje w najbliższą sobotę wydarzenie pełne atrakcji, idealnie wyważone pomiędzy edukacją a rozrywką. Pokazy filmowe (m.in. I Am Not Your Negro), spotkania i dyskusje, sety didżejskie, speed dating, street food czy bingo. My będziemy!

Natalia Przybysz „JAK MALOWAĆ OGIEŃ” – koncert live stream, 19 czerwca

Nastrojowy koncert promujący ostatnią płytę Natalii Przybysz to idealna okazja na kojący piątkowy wieczór. Jeśli nie planujecie ruszać w miasto i zostajecie w domach, to macie idealną opcję na spędzenie wolnego czasu. Dodatkowo, kupując bilet wspieracie polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19. 10% zysku z koncertu przekazane zostanie na ten ważny cel.

Szkoła, E. Plater 31 / Wieczór otwarcia, 19 czerwca

Otwiera się nowe miejsce związane ze sztuką i życiem kulturalnym. W tym przypadku swoje siły połączyły trzy inicjatywy: Komuna Warszawa, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru oraz Sztuka Nowa. Głównym wydarzeniem Wieczoru Otwarcia będzie włączenie neonu autorstwa Tima Etchellsa, a oprócz tego spodziewajcie się karaoke, wystaw i pokazów filmowych.

Her impact x Miami Wars, 19 czerwca

Dziewczyny z Her impact rozpoczynają w Miami Wars cykl spotkań, warsztatów, dyskusji i innych fajnych atrakcji. Całość potrwa do końca sierpnia, a eventy odbywać będą się cyklicznie. W planach m.in. rozmowy z ekspertkami, zajęcia dla mam czy pokazy filmowe.

JASNA 1 BAR / Weekend #4, 19-20 czerwca

Kolejna weekendowa odsłona Jasnej 1 to okazja do napicia się czegoś orzeźwiającego przy barze i do posłuchania dobrej muzyczki na żywo. Kto stanie za deckami? Tym razem padło na Dtekka i Cyryla. Prima sort!

Sprawdź też

Wyjeżdżamy | streaming na żywo, 20 czerwca

W czasie lockdownu mogliśmy oglądać zarejestrowane wcześniej spektakle z repertuaru Nowego Teatru. Teraz czas na prezent: w sobotę, w czasie rzeczywistym odbędzie się spektakl Wyjeżdżamy, który będzie również transmitowany na żywo. Dla nas bomba!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone