Czytasz
Na taką ucztę czekaliśmy. William Basinski zagra w Warszawie!

Na taką ucztę czekaliśmy. William Basinski zagra w Warszawie!

william basinski w warszawie

Artysta przyjedzie do Polski w ramach jesiennej trasy koncertowej. Jego występ to wielkie wydarzenie nie tylko dla fanów ambientu.

Spektakularne The Last Symphony na żywo, czyli William Basinski w Warszawie

William Basinski w Warszawie
The Last Symphony to nie tylko muzyka

The Last Symphony to niepublikowane wcześniej nagrania muzyka powstałe w latach 80. Schowane wcześniej głęboko w przepastnych archiwach kompozytora utwory wybrzmiewają na żywo po raz pierwszy podczas tej trasy. Całość jest uzupełniona o fragmenty wydanej w 2020 roku płyty Lamentations. Widowisko jak dotąd współgrało z monumentalnym pokazem świateł i projekcji. Doskonale koresponduje to z nastrojowym, lekko zakurzonym brzmieniem muzyka. Dotychczasowe koncerty z trasy miały miejsce m.in. w zabytkowych amerykańskich kościołach, co jeszcze bardziej potęgowało wszelkie odczucia.

William Basinski wystąpi w Warszawie. Kliknij tutaj i zdobądź bilety!

William Basinski wystąpi w Warszawie w piątek, 24 listopada, a lokalizacją będzie niezastąpiony klub Niebo. Radzimy spieszyć się z zakupem biletów, gdyż, co smuci, miejsce to ma ograniczoną pojemność. A uwierzcie: wnętrza Nieba to niemal idealne podłoże do umieszczania mappingów i różnokolorowych wizualizacji. Proszę sobie wyobrazić te charakterystyczne, sięgające od sufitu do podłogi, okna pokryte światłem w kolorze magenty. Z pewnością będzie to jedyne w swoim rodzaju, magiczne przeżycie.

Legenda ambientu we własnej osobie

William Basinski w Warszawie

William Basinski to klasycznie wykształcony muzyk i kompozytor, którego przygoda z muzycznymi eksperymentami trwa już ponad 30 lat. Stosując przestarzałe technologie i zapętlone taśmy analogowe, tworzy poruszające i zarazem melancholijne pejzaże dźwiękowe eksplorujące chwilową naturę życia.

Artysta międzynarodową sławę zdobył za sprawą swojej 4-płytowej, apokaliptycznej serii The Disintegration Loops, która znalazła się w zestawieniu 50 najlepszych wydawnictw 2004 roku portalu Pitchfork. Siłą tego albumu były taśmy magnetofonowe z fragmentami innych utworów. Dźwięk na nich nagrany zaczynał zanikać wskutek ciągłego zapętlania, ponieważ następowała erozja taśmy. Tak powstały materiał Basinski rejestrował cyfrowo. Jego instalacje oraz filmy wyprodukowane we współpracy z filmowcem Jamesem Elainem były prezentowane na międzynarodowych festiwalach i w muzeach. Same koncerty Basinskiego zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności na całym świecie. 

Sprawdź też
Taconafide 2

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone