Czytasz
Cyfrowe święto moli książkowych – nadchodzą Wirtualne Targi Książki Empiku

Cyfrowe święto moli książkowych – nadchodzą Wirtualne Targi Książki Empiku

Robert Rak, mat. promocyjne

Już w środę, 14 października, startuje jesienna odsłona Wirtualnych Targów Książki Empiku, czyli święto czytelników, pełne literackich premier, spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, webinariów i promocji.

W pierwszej edycji w spotkaniach z autorami wzięło udział ponad 640 tysięcy uczestników i dokonano ponad 60 tysięcy zamówień. Jak będzie tym razem? Sprawdzamy program tegorocznej edycji.

Targi potrwają aż 12 dni i będą składać się z 3 specjalnych stref. Przecinek i Kropka to przestrzeń dedykowana najmłodszym czytelnikom. Literatura młodzieżowa znajdzie swoje miejsce w ramach #sieczyta. Fanów literaturów pięknej i reportażu kierujemy w stronę strefy Apostrof. A jeśli uważasz, że papier to przeżytek, zajrzyj do sekcji książek cyfrowych, czyli e-booków i audiobooków. Niezależnie od wybranego targowego zakamarka, na całej platformie czekać będą liczne oferty promocyjne i dodatkowe limitowane materiały. Wszystkie spotkania odbywają się online na facebooku Empiku. 

Cały program Wirtualnych Targów Książki Empiku dostępny w tutaj.

Jeśli przytłoczył Was bogaty program spotkań z autorami, wybraliśmy dla Was 4 subiektywne rekomendacje. Zobaczcie, co polecamy:

Radek Rak – Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli (Powergraph)

Tegoroczny laureat nagrody Nike opowie o swojej zwycięskiej książce, która w niemalże miłosnym uścisku splata wątki historyczne i baśniowe. Realia społeczne, obyczajowe i polityczne stanowią tło dla onirycznych przygód tytułowego bohatera. Trudno dociec, gdzie kończą się fakty, a zaczyna praca bogatej wyobraźni autora. Chłopski przywódca staje się obiektem literackiego eksperymentu, który obnaża dotkliwy ucisk i upokorzenie, jakie wypełniały codzienność przedstawicieli jego klasy. Jakby tego było mało, cała historia nasycona jest hipnotyzującym erotyzm, pulsującym pomiędzy bohaterami, kompozycyjnie domykając tę wielopłaszczyznową powieść. 

Więcej o wydarzeniu znajdziesz tutaj.

Adam Wajrak, fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta, mat. promocyjne.

Adam Wajrak – Kuna za kaloryferem (Wydawnictwo Agora)

Czułość i humor to znak rozpoznawczy Adama Wajraka. Kuna za kaloryferem to wznowienie kultowej pozycji w odświeżonej szacie graficznej, uzupełnione o dalsze losy bohaterów. Głównymi postaciami są tu nie ludzie, lecz zwierzęta, zaopiekowane przez autora i jego partnerkę – naukowczynię Nurię Selva Fernandez – w Puszczy Białowieskiej: od bocianów i sów po borsuki, kuny, wyderki i nietoperze. Cała menażeria znalazła schronienie i mądrą opiekę – a czytelnicy, którzy śledzili ich losy – mnóstwo emocji i wzruszeń. 

Więcej o wydarzeniu znajdziesz tutaj.

Sprawdź też
życie na marsie

Chigozie Obioma, fot. 5/27/14 Studio portraits, mat. promocyjne.

Chigozie Obioma – Orkiestra bezbronnych (Wydawnictwo Albatros)

Współczesna Odyseja Homera, ale w stylu literackim ludu Igbo i czerpiąca z nigeryjskiego folkloru? Chigozie Obioma ma naszą uwagę! Jego Orkiestra bezbronnych znalazła się w finale nagrody Bookera w 2019 roku. Opiekuńczy duch Chi snuje opowieść o parze zakochanych w sobie młodych ludzi, rozdzielonej poprzez klasowe pochodzenie, złamane obietnice i setki kilometrów. Niesamowita mitologiczna opowieść, dzięki której – śledząc losy bohaterów, poznajemy realia walki o lepszy byt i trud emigracji. 

Więcej o wydarzeniu znajdziesz tutaj.

Zyta Rudzka, mat. promocyjne.

Zyta Rudzka – Tkanki miękkie (W.A.B.)

Pisarka, znana z Krótkiej wymiany ognia, tym razem podejmuje próbę sportretowania trudnej relacji ojca i syna. Patriarchalne napięcie między mężczyznami, dwoma lekarzami, jest kanwą opowieści o skrywanych obsesjach, dziedziczonych przyzwyczajeniach i próbie międzypokoleniowego porozumienia. Czy miłość jest tutaj obowiązkiem? Czy może przynieść nadzieję? Zbawienie? Autorka momentami bezlitośnie opisuje swoich bohaterów, stawiając ich przed czytelnikiem jak lustro, w którym mogą się przejrzeć. 

Więcej o wydarzeniu znajdziesz tutaj.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone