Czytasz
Szalone Dni Muzyki i Chopin – wrzesień w Sinfonia Varsovia

Szalone Dni Muzyki i Chopin – wrzesień w Sinfonia Varsovia

Sinfonia Varsovia

Sinfonia Varsovia zaprezentowała swój wrześniowy plan wydarzeń. Jak zwykle, możemy spodziewać się rozrywki na najwyższym poziomie, wspaniałych koncertów i niezapomnianych muzycznych wrażeń.

Wrzesień w Sinfonia Varsovia jest najbardziej intensywnym miesiącem w roku pod względem organizowanych tam wydarzeń. To czas, kiedy letnie koncerty są już na finiszu, natomiast swoje premiery mają projekty zaplanowane na nowy sezon. A te prezentują się bardzo interesująco. W Filharmonii Narodowej trwa właśnie I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych, a jego uczestnicy, w ramach przygotowań i wprawy przed kolejnymi etapami rywalizacji, będą prezentować swoje umiejętności w siedzibie Sinfonia Varsovia. Oprócz muzyki na żywo, czekać nas będą także spotkania z muzykologami, którzy opowiedzą o rozwoju fortepianu oraz towarzyszącej temu kulturze, zwyczajach i zachowaniach ludzi z tzw. salonów.

We wrześniu kontynuowane będą również spektakle Park-Opery Wojtka Blecharza. Odbywające się w Parku Skaryszewskim wydarzenia, dla przypadkowych przechodniów są okazją do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu artystycznego dzieła. To idealna okazja do obcowania z muzyką na łonie natury i korzystania z ostatnich chwil przyjemnej dla nas wszystkich pogody

Fani muzyki filmowej powinni wybrać się na Grochowską już w najbliższy weekend! Orkiestra pod batutą Krzysztofa Herdzina wykona największe klasyki tego gatunku i przywoła nasze ulubione muzyczno-filmowe wspomnienia. A na koniec najważniejsza informacja- ostatnie dni miesiąca staną pod znakiem rozpoczynającego się wówczas wydarzenia, czyli dziewiątej już edycji Szalonych Dni Muzyki! To najbardziej widowiskowe i poruszające przedsięwzięcie organizowane przez Sinfonia Varsovia. Tegorocznemu wydarzeniu, podczas którego zaplanowano ponad pięćdziesiąt koncertów i występy setki artystów, przyświeca hasło „w stronę nowego świata”. Możemy spodziewać się dźwięków  wszystkich stron globu, jazzowych reinterpretacji klasyków oraz zarówno gwiazdorskich recitali jak i kameralnych koncertów. To będą trzy dni niezapomnianych przeżyć i prawdziwe święto muzyki!

Szczegółowy plan wrześniowych wydarzeń znajdziecie na stronie Sinfonia Varsovia.

Sprawdź też
koncet

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone