Czytasz
Miły powrót do szkoły? Pewnie! Najciekawsze wydarzenia dla dzieci na wrzesień

Miły powrót do szkoły? Pewnie! Najciekawsze wydarzenia dla dzieci na wrzesień

dzieci

Wakacje dobiegają końca, za chwilkę Wasze dzieciaki powrócą do przedszkoli i szkół.  Przychodzimy do Was z kilkoma propozycjami, które zadbają o ciągły uśmiech na twarzy Waszych pociech.

W artykule przedstawimy Wam 4 wydarzenia dla dzieci na wrzesień w Warszawie i okolicach: spektakl muzyczny, filmowy poranek, wspólne czytanie, warsztaty plastyczne oraz magiczne show.

TV MUPP SHOW

TYP: SPEKTAKL

KIEDY: 3 września o 12:00

GDZIE: Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego – Mała Scena MCER

Zapraszamy Was na widowiskowy spektakl muzyczno-lalkowy, który wypełniony jest zabawą, śpiewem i tańcem. Wszyscy zgromadzeni zostaną zaangażowani w historię słynnego włoskiego reżysera Marcelliniego, który kocha tortellini! Nagrywa on swój kolejny program telewizyjny, właśnie o nazwie TV MUPP SHOW, jednak po drodze pojawia się pewna przeszkoda… 

Niestety leniwe attore robią mu psikusa i nie pojawiają się na planie zdjęciowym! Reżyser Marcelini odbiera telefon od Direttore, który każe mu natychmiast znaleźć nowe attore. W związku z tym, załamany wraz ze wszystkimi Bambini na widowni ogłasza casting do swojego show.

Kto się na nim pojawi? Co zaprezentuje i kto wygra casting? Przekonajcie się sami! Podczas Wielkiego Finału wszyscy wspólnie stworzą zespół muzyczny i zagrają koncert na żywo. Musicie to zobaczyć!

Mago Magic Show – Kraina Magii

Wydarzenia dla dzieci na wrzesień

TYP: ILUZJA NA ŻYWO

KIEDY: 8 września o 19:00

GDZIE: Multikino Złote Tarasy (występy także w innych miastach w całej Polsce)

Iluzjonista Bartosz Szubert z 20-letnim doświadczeniem, uczestnik programu Mam Talent zabierze Was w niesamowitą podróż iluzji. Artysta zainspirowany przez swoich rodziców, DuoBatrix – iluzjonistów występujących na arenie międzynarodowej w latach 80-tych. Jego pokazy zawierają klasyczne triki, spopularyzowane przez David’a Copperfield’a oraz takie, w których zastosowanie mają nowoczesne, pionierskie rozwiązania.

 Mago Magic Show tworzy niewiarygodny nastrój, w którym wszystko staje się możliwe. Występuje na całym świecie w wielu prestiżowych hotelach oraz międzynarodowych firmach. Tym razem jest pokaz specjalnie przygotowany dla fanów kina i iluzji.

Całość imprezy poprowadzi znany i lubiany Daniel Wieleba – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, który zyskał rozpoznawalność jako Pan Lotto. Czeka Was z pewnością mnóstwo dobrej zabawy!

Weekendowe animacje Domku Herbacianego nadal trwają – SPRAWDŹ

Liliana Pędziwiatr

Wydarzenia dla dzieci na wrzesień

TYP: FILMOWY PORANEK DLA DZIECI (7+)

KIEDY: 11 września o 12:00

GDZIE: Dom Kultury Kadr

Film o 11-letniej dziewczynce Lilianie, która potrafi rozmawiać ze zwierzętami! Jest to jednak wielka tajemnica, o której nikt nie powinien wiedzieć, poza rodzicami. Jej szczególny talent spowodował w przeszłości wystarczająco dużo kłopotów i zmusił rodzinę do przeprowadzki.

Sprawdź też

Lilli przysięga, że zachowa swój sekret w tajemnicy, jednak dowiaduje się, że jej zdolności są teraz bardzo potrzebne. Złodziej porwał słoniątko – Ronniego z lokalnego ZOO. Dziewczynka za wszelką cenę chce go uratować. Rozpoczyna to wielką przygodę, bo Liliana musi przechytrzyć złodziei zwierząt. 

Koniecznie sprawdźcie, jak zakończy się ta historia! 

Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy!

Wydarzenia dla dzieci na wrzesień
Wydarzenia dla dzieci na wrzesień

TYP: CZYTANIE, DEBATA, WARSZTATY PLASTYCZNE, SPEKTAKL

KIEDY: 24 września o 11:00

GDZIE: Terminal Kultury Gocław

W Terminalu Kultury Gocław, miejscu pięknym i przyjaznym, zapraszamy serdecznie razem z Biblioteką Publiczną w dzielnicy Praga Południe, na spotkanie ze znakomitościami świata książek dla dzieci i młodzieży, autorytetami z dziedziny psychologii.

Zapraszamy do świata książek: czytane będą fragmenty tekstów (także nagrodzonych w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku), a następnie odbędzie się debata na temat roli czytania dziecku. W programie również warsztaty plastyczne.

Aby jeszcze bardziej Was zachęcić – po evencie na uczestników czeka teatralna uczta: spektakl Wszystkie myszy lubią ser, którego organizatorem jest Teatr na Pradze, działający w ramach Fundacji Otwarta Kurtyna. Wstęp bezpłatny. Do zobaczenia!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone