Czytasz
DTEKK poleca rapowe koncerty na UTDF 2022

DTEKK poleca rapowe koncerty na UTDF 2022

rap utdf

UP TO DATE FESTIVAL flirtuje z rapem od dawna. Przez lata organizatorom udało się zebrać na scenie bardzo ciekawą obsadę. Nie inaczej jest również w tym roku.

Niewiele rapu w programie Up To Date Festival 2022. Z pewnością niewiele rapu w pojmowaniu klasycznym, czy też w pojmowaniu a la UTDF 2010-2020. Wiele się w tym czasie zmieniło i podejście znane z ubiegłych lat nie ma racji bytu. Jednakże, rap i echa hip-hopu są obecne w brzmieniach prezentowanych na białostockim festynie. Rap na UTDF? No jasne.

UP TO DATE FESTIVAL 2022 JUŻ 3-4 WRZEŚNIA

Miły ATZ

RAP UTDF

Z Miłym mamy już jako festiwal (i jako klub FOMO) dość gęstą relację, gdyż występów dał nie jeden, nie dwa, a więcej! Mnie urzeka oddanie i konsekwencja z jaką promuje, a wręcz forsuje brytyjski flow i garage’ową schedę sceny bassowej pośród polskich raperów. Nasz rodzimy grunt w ogóle nie jest łatwy, a Miłemu udaje się to wyśmienicie – jaram się, że działa w ten sposób i tworzy też takie projekty jak Święty Bass z Phunk’Illem. Mój tip – utwór pt. Groove. I wszystko jasne.

1988

Zanim dopłynęliśmy do końca sezonu festiwalowego i do daty UTDF 2022, Przemek 1988 zdążył rozbić bank kompilacją “Ruleta”. Docierają do nas relacje tłustych występów na poszczególnych festiwalach, gdzie projekt był prezentowany z udziałem gości obecnych na kompilacji wyprodukowanej przez 88. Szanuję twórczość Przemasa, co wyrażone zostało wieloma odpalonymi koncertami Synów czy też 1988 solo, nawet z DJ setem! Przenikał zawsze do tego miałem muzycznie na “tapecie” ze względu na cudowne brzmienie i bezkompromisowe budowanie “swojego”. Jak widać, nie tylko mnie ujął, bo pracuje już z najlepszymi. A na UTDF, gdzie uważamy, że artysta powinien się bardzo dobrze czuć ze swoimi działaniami, znajduje miejsce na koncert na scenie Czwórki. Myślę, że to może być jeden z najgrubszych występów w tym roku.

DJ Overdose

RAP UTDF

DJ Overdose i rap? Że co? Dokładnie tak. Jego korzenie są bardzo mocno osadzone we wczesnej rapowej scenie. Mimo tego, że znany jest bardziej z mocno syntetycznego electro, a nawet italo, to specjalizuje się w mistrzowsko zagranych setach w różnych gatunkach. Na UTDF, w ramach sceny Beats. zagra set w stylistyce Miami Bass, która była mocno obecną sferą w początkowych latach amerykańskiej sceny. Woop Woop! Ja się jaram totalnie!

Sprawdź też
up to date festival

Potężne ogłoszenie Up To Date Festival 2022 – liczba artystów zwala z nóg!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone