Czytasz
Legendarny mural w Białymstoku powrócił na swoje miejsce

Legendarny mural w Białymstoku powrócił na swoje miejsce

mural w białymstoku

Hiperrealistyczny mural promujący akcję “Wyślij Pocztówkę do Babci” ponownie pojawił się na fasadzie jednego z białostockich budynków.

Mural w Białymstoku symbolem stolicy Podlasia

Oryginał muralu z 2017 roku

Prawdopodobnie każdy uczestnik czy uczestniczka Up To Date Festival zna dobrotliwy wizerunek podlaskiej babci. Mural w Białymstoku przedstawiający nieżyjącą już panią Eugenię Bajguz wpisał się na stałe w miejski krajobraz. Jakiś czas temu rysunek zniknął jednak ze ścian wieżowca, położonego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 14. Na szczęście Urząd Wojewódzki wraz z ekipą Up To Date Festival postanowili przywrócić portret uśmiechniętej staruszki mieszkańcom stolicy Podlasia. Aktualna wersja różni się nieco od oryginału zaprezentowanego w 2019 roku. Od teraz zachęca do wysłania pocztówki dla babci i dziadka, a nie do babci. Zmianę wyjaśniają sami autorzy.

Bohaterka muralu, prababcia Eugenia była z naszego lokalnego świata – ciepłego, gościnnego, po prostu ludzkiego. Podobało się „dla” niej, podoba się i „dla” nas. Tu wciąż tak się mówi i to jest piękne. Na wskroś podlaskie.

Kliknij tutaj i poznaj najlepsze działania promocyjne UTDF!

Wyślij pocztówkę dla babci i …dziadka

Pocztówki dostępne na każdej edycji Up To Date Festival

Nie wiem, czy wiecie, ale co roku prosto z UTDF można wysłać swoim bliskim bezpłatną pocztówkę. Wybrać wzór, wypisać na życzenia odwrocie, poprawnie zaadresować, nakleić znaczek, a następnie wrzucić do klasycznej czerwonej skrzynki na listy. Uśmiech bliskich po dostarczeniu pocztówki przez listonosza jest bezcenny, uwierzcie mi! Jednak mural w Białymstoku nie zachęca jedynie do nadania pamiątkowej kartki z festiwalu. Podkreśla on coś znacznie ważniejszego. Jak zaznacza Cezary Chwicewski, pomysłodawca akcji:

chodzi tu o podkreślenie więzów międzyludzkich, tak rodzinnych, międzypokoleniowych jak i tych koleżeńskich i kumplowskich.

Sprawdź też
Otsochodzi tracklista

Poza tym, osoby, które ukończyły 50. rok życia mogą brać udział w Up To Date Festival zupełnie za darmo. To dla nich niepowtarzalna okazja, by przekonać się na własnej skórze, czym jest aktualnie kultura młodych. A dla wnuczek i synów będzie to najlepsza możliwość przełamania bariery, którą często jest różnica pokoleń.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone