Czytasz
Lena Moonlight idzie po swoje w muzyce. Opowiedziała nam o tym

Lena Moonlight idzie po swoje w muzyce. Opowiedziała nam o tym

Lena Moonlight

Lena Moonlight zrobiła dużą karierę w mediach społecznościowych, po czym zapragnęła zaznaczyć swoją obecność w świecie muzyki.

Popularność w mediach społecznościowych

Lena Moonlight: Z jednej strony pomaga, bo mam już grono odbiorców, któremu mogę pokazać swoją twórczość. Z drugiej – mamy teraz taki czas, kiedy wielu influencerów wydaje swoje piosenki. Wszyscy lądują w jednym worku, obojętnie jaką muzykę tworzą. Niestety ten aspekt nie pomaga.

Stylistyki muzyczne

Lena Moonlight: Ostatnio inspirują mnie trap i r’n’b. To stylistyki, które czuję bardziej od popu, które bardziej mnie wyrażają. Zależy mi na tym, żeby być autentyczną w tym, co robię i tworzyć zgodnie z tym, co czuję i tym, co sprawia mi radość. Nie uczyłam się rapowania, ale też w moich dotychczasowych piosenkach nie ma typowego rapowania. Polska scena muzyczna nie ma zbyt wielu raperek, ale myślę, że bardzo fajnie dają radę i będzie tylko coraz lepiej. Trzymam kciuki, żeby tak było.

Pisanie tekstów

Lena Moonlight: Tworzenie piosenki to proces, w którym uczestniczy zwykle kilka osób. Spotykamy się w studiu i tworzymy bit, linię melodyczną i tekst równocześnie. Nie zlecam nikomu pisania dla mnie tekstu. Moje dotychczasowe piosenki miały kilku autorów, ale kolejny singiel, który jest już prawie gotowy, będzie moim autorskim.

Sprawdź też

Tworzenie przeboju

Lena Moonlight: Na pewno miło jest usłyszeć swoją piosenkę w radiu, sama miałam już taką okazję. Na szczęście mamy też inne możliwości dotarcia do słuchaczy i ten sukces nie opiera się obecnie tylko na radiu. Ale oczywiście radio otwiera wiele drzwi i z pewnością jest jakimś wyznacznikiem sukcesu. Nie mam przepisu na to, jak stworzyć viralowy hit pod TikToka. Ale jak taki znajdziesz, to możesz mi zdradzić, chętnie wykorzystam!

Bilety na najlepsze koncerty znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone