Czytasz teraz
Sztuczna inteligencja stworzy wasze playlisty. YouTube testuje nowy pomysł
Muzyka

Sztuczna inteligencja stworzy wasze playlisty. YouTube testuje nowy pomysł

Youtube AI

Muzyczna niemoc nie musi być problemem. Jako wasz prywatny DJ sprawdzi się niedługo YouTube – a raczej AI. Przy jego wsparciu dostaniecie wymarzoną playlistę na podstawie zaledwie kilku podpowiedzi.

AI: YouTube szykuje zmiany

Znacie to uczucie, gdy słyszeliście już całą muzykę świata i macie ochotę na coś nowego, ale nie chce wam się szukać? Włączacie co prawda radio danego utworu na Spotify, lecz to dziwnym trafem podrzuca wam kawałki, które albo dobrze znacie, albo w ogóle nie brzmią jak ten, który wam się spodobał? Jeśli tak, to z pomocą ma nadciągnąć niebawem wspomagany przez AI YouTube.

YouTube Music postanowił zaradzić muzycznej stagnacji wielu słuchaczy i wprowadził dwie nowe funkcje. Pierwszą z nich jest możliwość kreowania playlist dzięki pomocy sztucznej inteligencji. Drugą – łatwiejsze znalezienie tytułu danego kawałka, jeśli tylko znamy jego melodię. Z obu innowacji nie mogą na razie korzystać wszyscy, bo są one dostępne jedynie dla użytkowników premium w Stanach Zjednoczonych.

Najbardziej poważane zawody w 2024? Strażacy są wysoko, youtuberzy – nisko

Ulepszony Shazam i generator playlist

Wielu z was z pewnością świetnie zna aplikację Shazam, pozwalającą rozpoznać muzykę odtwarzaną w pobliżu. Na implementację podobnego, trochę ulepszonego rozwiązania zdecydował się też YouTube. Jego propozycja działa na podobnej zasadzie – po kliknięciu w lupkę użytkownik będzie mógł odtworzyć poszukiwany utwór lub go zanucić lub zaśpiewać, a serwis po przeszukaniu biblioteki pokaże okładkę, nazwę utworu, wykonawcę, album, rok wydania, status pobierania, a także przyciski Odtwórz lub Zapisz w bibliotece.

Zobacz również
YOUNG IGI LIVE TOUR

Tym, co wzbudziło jeszcze większe zainteresowanie, jest natomiast możliwość stworzenia stacji radiowej przy małej pomocy sztucznej inteligencji. Wystarczy, że subskrybenci YouTube Music Premium opiszą, czego chcą słuchać. Najlepiej sprawdzają się krótkie i proste prompty, takie jak catchy pop albo francuskie klasyki. A jeśli użytkownicy totalnie nie wiedzą, na co mają ochotę, czat może ich zaskoczyć wybraną przez siebie kompozycją.

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony