Czytasz
Zhakowane konta Youtube Biebera, Travisa, Eminema, Drake’a i Rihanny – o co chodzi?

Zhakowane konta Youtube Biebera, Travisa, Eminema, Drake’a i Rihanny – o co chodzi?

zhakowane

Youtubowe konta największych gwiazd zostały przejęte przez hakerów. Na wszystkich z nich pojawia się tajemniczy kawałek. O co chodzi?

Za akcją stoi hiszpańska grupa przestępcza Los Pelaos, która ma już na swoim koncie kilka głośnych włamów. Ciężko porównywać jednak ich skalę do tego, do czego dopuścili się dziś. Od rana przejmują oni Youtubowe konta największych muzycznych gwiazd. Zhakowane kanały zalewają tajemnicze kawałki.

Czyje konta zhakowane?

Wrzutki są dość szybko usuwane, ale o ich autentyczności świadczą zamieszczane przez fanów nagrania. Nie jest to żadna wkręta. Na kontach Drake’a, Lil Nas X’a, Eminema, Juice Worlda, Playboi Cartiego, The Weeknda, Lil Uzi Verta, Jaya-Z, Michaela Jacksona, Rihanny i Ariane Grande naprawdę pojawiły tajemnicze utwory z dopiskiem HACKED BY @LOSPELAOSBRO.

Cała akcja to próba nagłośnienia sprawy dotyczącej więźnia kryjącego się pod pseudonimem Paco Sanz. Francisco José Sanz jest odpowiedzialny za zdefraudowanie setek tysięcy euro. Od 2009 zmaga się on z chorobą określaną jako Zespół Cowdena. To właśnie z jej powodu postanowił zgłosić się o pomoc i uruchomić różnego rodzaju zbiórki, do których dołączyło się sporo znanych osobistości jak Carlos Herrera czy José Mota. Środki te nie zostały jednak wykorzystane na leczenie. A Paco Sanz wraz z najbliższymi członkami rodziny zostali aresztowani.

Sprawdź też
Chief Keef

Sprawa jawi się pozornie jako nic nieznaczący internetowy prank. Nie zapominajmy jednak, że mówimy tu o włamach na jeden z najpopularniejszych serwisów w internecie i konta gwiazd, które z pewnością są porządnie zabezpieczone. W ostatnim czasie grupa hakerów Anonymous przeprowadziła kilka głośnych akcji w celu wsparcia Ukrainy. Udowodnili tym samym jak wielką rolę odgrywa obecnie umiejętność manipulowania systemami informatycznymi.

zhakowane

Ukraina – filmiki, virale i akcje hakerskie, które stały się symbolami walki

Konta Youtube zhakowane

Latami śmialiśmy się z filmów, w których hakerzy przedstawiani są w przerysowany sposób, jako ci, którzy rządzą światem. W międzyczasie rzeczywistość zaczęła doganiać sensacyjną fikcję. Opisywane dziś działania hakerów nie są nazbyt szkodliwe. Nie zmienia to jednak faktu, że pokaz ich możliwości budzi realne obawy. Technologia deepfake’ów nieustannie się rozwija i zanim się obejrzymy, będziemy mieli do czynienia ze znacznie poważniejszym problemem. The future is now.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone