Czytasz
Rusza petycja o przywrócenie kultowego znaku Strefa Ruchu

Rusza petycja o przywrócenie kultowego znaku Strefa Ruchu

Kilka dni temu świat obiegła dramatyczna informacja. Owiany już legendą znak drogowy Strefa Ruchu z ikonicznej okładki bonusowej płyty Belmonda i Kaza Bałagane został usunięty. Rapowy Internet nie godzi się na zszarganie tego symbolu.

Z klasycznej miejscówki na ulicy Wałowej kilka dni temu zniknął znak, który stał się już kultowym. Płyta Strefa Ruchu dodawana do Sos, ciuchy i borciuchy wprawdzie nigdy w pełni się nie ukazała, jednak jej okładka jest jednym z najistotniejszych zdjęć w całej historii współczesnego polskiego rapu. W hip-hopowych społecznościach zawrzało.

Polscy słuchacze nie zamierzają poprzestać jedynie na żałobie po utracie ukochanego symbolu. Dwie ogromne rapowe społeczności, Straight Outta Konon oraz Sajko zdecydowały się zorganizować petycję do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, o przywrócenie znaku na jego miejsce. Na stronie petycji czytamy:


w imieniu ww. społeczności, jako ich przedstawiciele, wnosimy petycję o przywrócenie znaku STREFA RUCHU w Warszawie przy ul. Wałowej. Znak ten od lat pełni funkcję atrakcji turystycznej dla wszystkich miłośników kultury hip-hop w Polsce. Wszystko za sprawą wspólnego zdjęcia raperów Kaza Bałagane oraz Belmondo, uwieczniającego owe oznakowanie. 

W argumentacji inicjatywy możemy dowiedzieć się między innymi, że utworzyła się już wieloletnia tradycja pielgrzymek słuchaczy rapu na ulicę Wałową. Celem było oczywiście podziwianie słynnego znaku drogowego. Co więcej, sama ranga owego zdjęcia artystów na ulicy Wałowej urosła już do statusu legendy. Autorzy petycji mówią więc wprost – ten znak ma ogromne znaczenie dla rozwoju warszawskiej, współczesnej turystyki.

Sprawdź też
Belmondawg EP

Strefa Ruchu
Strefa Ruchu

Jeżeli popieracie aktywne kultywowanie hip-hopowych tradycji, możecie zapisać się do petycji pod tym linkiem.

Więcej rapowych newsów

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone