Czytasz
10 koncertów, na które czekamy najbardziej w 2019

10 koncertów, na które czekamy najbardziej w 2019

koncertów

Co dobrego przyniesie nam 2019 rok? Między innymi całą masę długo wyczekiwanych koncertów. Wybieramy najciekawsze muzyczne wydarzenia, w których przyjdzie nam uczestniczyć już niebawem!

slowthai, 23 marca, Hydrozagadka

Uważany za jednego z ciekawszych raperów młodego pokolenia slowthai przyjedzie w marcu do Warszawy. Tyron Frampton to pochodzący z Northampton raper, o którym zaraz będzie bardzo głośno na międzynarodowej scenie. Więzienne dziarki, fryzura „na jeża” i niewyparzona gęba – jak donosi prestiżowy Pitchfork, jego koncerty to „spektakle pełne potu”. Dawno nie było debiutanta z UK wzbudzającego takie emocje. Oby więcej takich koncertów na czasie!

Jay Rock, 10 lutego, Progresja

Produkcja, flow, zaangażowane teksty, jak i goście to najwyższa możliwa półka. Ubiegłoroczny album Jaya Rocka – Redemption – bez dwóch zdań był jedną z topowych rapowych płyt 2018 roku. Wydany w Top Dawg Entertainment krążek zdobył uznanie takich mediów, jak Pitchfork, XXL czy Highsnobiety. Ziomek Kendricka Lamara wpadnie do nas już w lutym!

Fontaines D.C., 22/23 stycznia, Klub RE/Pogłos

Chłopaki z Dublina, którym post-punk w świeżej formie nie jest obcy. Wokalista może minimalnie za bardzo poleciał w inspirację Ianem Curtisem z Joy Division, ale w zasadzie w Fontaines D.C. zgadza się wszystko. I ciekawe kompozycje, w których nie możemy narzekać na brak melodii i przesadny ciężar, a także dobre stylówki i energiczne, pełne emocji występy na żywo. Zostali czarnym koniem OFFa, teraz wracają na koncerty do Warszawy i Krakowa. 

GZA, 27/28 marca, Proxima/Akademia Club

GZA, nazywany również „duchowym przywódcą” Wu-Tang Clanu przyjedzie do Polski w marcu przyszłego roku. 52-latek jest najstarszym członkiem grupy, a jego klasyczna płyta Liquid Swords jest bez dwóch zdań jednym z najważniejszych albumów hip-hopowych ever. Gary Grice jest uważany za jednego z najlepszych tekściarzy w rapowym środowisku, a jego flow rozpoznawalne jest po klasycznej „jednej nutce”. W Warszawie mamy już sold out, ale we Wrocławiu zostało jeszcze kilka biletów!

Xiu Xiu, 7/8 marca, Hydrozagadka/Klub RE

Xiu Xiu to awangardowa formacja dowodzona przez Jamesa Stewarta. W Polsce posiadają szczególny status – słuchacze ich uwielbiają, a zespół z przyjemnością wraca na kolejne koncerty. Zespół zagra kolejno 7 i 8 marca w Warszawie (Hydrozagadka) i Krakowie (Klub RE).  Szerszemu gronu dali się poznać dzięki albumowi reinterpretującemu kultowy soundtrack Angelo Badalamentiego z serialu Twin Peaks. Pod koniec 2018 roku zespół podzielił się nowym teledyskiem zapowiadającym nadchodzący album Girl with Basket of Fruit. Zacieramy już ręce!

Wild Nothing, 27 lutego, Mała Warszawa

Wild Nothing zagrają w ramach piątej edycji miejskiego festiwalu World Wide Warsaw. Twórcy takich przebojów, jak Shadow, Summer Holiday czy Chinatown są dla wielu wyznacznikiem tego, jak powinien brzmieć indie rock. Formacja idealnie wstrzeliła się w złotą erę tego gatunku i wspólnie z kilkoma innymi artystami zdefiniowała rozmarzone gitarowe brzmienie. Okazja do przekonania się o tym na żywo już niebawem!

Ólafur Arnalds, 21 lutego, Torwar

Ólafur Arnalds jest nie tylko świetnym pianistą, ale niezwykle zdolnym kompozytorem, udzielającym się w wielu projektach. Od solowej twórczości, poprzez współpracę m.in. z Nilsem Frahmem, Janusem Rasmussenem (jako Kiasmos) czy Alice Sarą Ott, aż do nagradzanych soundtracków. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do serialu Broadchurch, a także do filmów Gimme Shelter czy Another Happy Day. W Polsce wystąpi dwukrotnie – w Poznaniu i w Warszawie, a towarzyszyć mu będzie kwartet smyczkowy oraz perkusista. Ciekawostka – na scenie znajdą się również dwa samogrające, pół-generatywne fortepiany, skonfigurowane z instrumentem Ólafura.

Ghostface Killah, 8 lutego, SnowFest Festival

Sprawdź też

Największą gwiazdą tegorocznej edycji SnowFestu jest bez wątpienia Ghostface Killah. Wywodzący się z legendarnego składu Wu-Tang Clan raper współpracował również m.in. z zespołem BadBadNotGood, J Dillą czy MF Doomem. Zagrał w kilkunastu filmach, nagrał kilkadziesiąt albumów i jest uważany za jednego z najlepszych tekściarzy w rapowym świecie. Więcej rekomendacji nie trzeba, widzimy się w Szczyrku!

The Soft Moon, 21 marca, Proxima

Projekt Luisa Vasqueza, który jest odpowiedzialny za wszystkie kompozycje i w zasadzie całe instrumentarium to jedno z najciekawszych post-punkowych zjawisk na alternatywnej scenie. Muzyka Soft Moon bliska jest post-industrialnym klimatom. Na Deeper, najlepszej płycie formacji słychać wyraźne echa power electronics oraz dronowego anturażu. Vasquez przyjedzie ze swoim zespołem 21 marca i zagra w stołecznej Proximie. 

RY X, 19 marca, Palladium

Porywający głos, poruszające teksty i subtelne brzmienie – to znaki rozpoznawcze twórczości RY X. Australijski romantyk na początku przyszłego roku odwiedzi Warszawę, by promować swój najnowszy album. Artysta o urodzie surfera na każdym kroku potwierdza, że natura obdarzyła go wspaniałymi cechami. Poza głosem dochodzi do tego sceniczna charyzma, wrażliwość i umiejętność ubrania w słowa i dźwięki szerokiej palety uczuć. To będzie jeden z najbardziej poruszających koncertów 2019!

bonus:

Ariana Grande, 9 września, Tauron Arena Kraków

Bo to po prostu Ariana Grande i więcej dodawać nie musimy.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.