Chodzę na wystawy, piszę o nich i je polecam. Z…
Znaki Wolności, monumentalna wystawa w warszawskim Zamku Królewskim, to aż 30 sal ekspozycyjnych “opowiadających” o budowaniu polskiej tożsamości narodowej w latach 1914-1989. Ekspozycję oglądać można do 31 marca.
Ponad 500 eksponatów, w tym malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia dokumentalna, a wszystko to wzbogacone przez różnorodny materiał audiowizualny, ilustruje ok. 75 lat polskiej historii. Wielkim dziełom Jana Matejki, Jacka Malczewskiego czy Władysława Hasiora towarzyszą zdjęcia z prywatnych archiwów, listy, notatki opowiadające mikrohistorie zwyczajnych ludzi. Doniosłe, przełomowe wydarzenia mieszają się z tymi mniej widowiskowymi, ukazując codzienne życie na tle zmieniających się warunków społeczno-politycznych. Sprawdźcie naszą obszerną relację z wystawy!
Ekspozycję dopełnia program spotkań i warsztatów dla różnych grup wiekowych. Już 11 stycznia (piątek), odbędzie się wykład prof. historii Włodzimierza Suleji Drogi do Niepodległej. Bilet w cenie 5 zł upoważnia do wstępu na wystawę. W niedzielę przygotowano atrakcje dla najmłodszych. Zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat, wykład o modzie w II Rzeczypospolitej, spektakl o Tadeuszu Rejtanie oraz wykład interaktywny – a to wszystko w historycznych murach Zamku Królewskiego.
Przypominamy, że wystawa Znaki Wolności w Zamku Królewskim trwa do 31 marca.
Chodzę na wystawy, piszę o nich i je polecam. Z wykształcenia historyczka sztuki i fotografka, z zamiłowania kartomantka. Ezo tematy nie są mi obce. Lubię rozmawiać, szczególnie z kobietami i o kobietach. Jestem związana z Radiem Kapitał, gdzie współprowadzę "Tarotiadę" i mam swoje solowe pasmo "Czeczota".