Czytasz
Adam Driver jako Enzo Ferrari. Jest pierwsze zdjęcie z planu

Adam Driver jako Enzo Ferrari. Jest pierwsze zdjęcie z planu

Po zagoszczeniu w Domu Gucci amerykański aktor i niegdysiejszy żołnierz pozostaje we Włoszech. Tym razem przeniesie się do końcówki lat 50. i sportretuje jednego z tamtejszych gigantów motoryzacyjnych. Pojawił się pierwszy sneak peek tego, jaka transformację przeszedł na potrzeby Ferrari.

Scenariusz filmu, który ma ujrzeć światło dzienne w drugiej połowie przyszłego roku, został oparty na motywach biograficznej książki Enzo Ferrari – The Man and the Machine pióra Brocka Yatesa. Historia koncentruje się na konkretnym, burzliwym etapie życia założyciela legendarnej wytwórni samochodów wyścigowych. Cofniemy się w niej do lata 1957 roku, kiedy jego przedsiębiorstwo było pogrążone w głębokim kryzysie finansowym. Problemy bezpośrednio wpływały na małżeństwo Enzo, który jednocześnie nadal nie pogodził się ze śmiercią swojego pierwszego syna, Alfredo. Punktem zwrotnym w życiu mężczyzny miało okazać się wystawienie drużyny Ferrari w wyczerpującym wyścigu Mille Miglia. Jak wynika z jego nazwy, kierowcy muszą przejechać tysiąc mil (ok. 1850 km) drogami publicznymi północnych Włoch.

tak wyglądał Enzo Ferrari w 1967 roku, dekadę po pamiętnym Mille Miglia

Adam Driver – nazwisko zobowiązuje do roli

Więcej nie napiszemy, bo nie chcemy otrzeć się o spojlery. Spodziewamy się tylko, że biografia Ferrari będzie wysokooktanową, wyrazistą opowieścią o podejmowaniu ryzyka, woli walki i próbie pokonywania własnych słabości. Na pewno pojawią się w niej zapierające dech w piersiach krajobrazy. Wszak okres zdjęciowy filmu odbył się tam, gdzie powinien – we Włoszech. Na premierę produkcji i jej pierwszy zwiastun przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Już teraz możemy za to zobaczyć, jak na dużym ekranie będzie prezentować się odtwórca roli Ferrari.

Kojarzycie film Aftersun z Paulem Mescalem? Nie? To lepiej go poznajcie!

Potentata motoryzacyjnego i byłego kierowcę zagrał dwukrotnie nominowany do Oscara (za Historię małżeńską i Czarne bractwo. BlacKkKlansman) Adam Driver. Jego metamorfoza robi wrażenie: w eleganckim garniturze, włosach zaczesanych do tyłu i okularach przeciwsłonecznych w niczym nie przypomina pociesznego kierowcy z Patersona albo muzyka z Annette. Kreacja różni się też od tego, w jaki sposób ucharakteryzowano go w innym nowym filmie. Jako prof. Jack Gladney, główny bohater Białego szumu Noama Baumbacha (już wkrótce na Netfliksie!), jest znacznie bardziej ułożony.

pierwsze zdjęcie z filmu Ferrari, na którym pojawia się Adam Driver

Reżyser od szybkiej jazdy

W Ferrari poza Driverem zobaczymy m.in. Shailene Woodley, Patricka Dempseya, Jacka O’Connell, Sarah Gadon oraz Gabriela Leone. Żonę tytułowego bohatera zagra z kolei niezastąpiona Penélope Cruz. Reżyserią filmu zajął się twórca Gorączki, Informatora i Ostatniego Mohikanina, Michael Mann. Amerykanin od lat otwarcie przyznaje się do fascynacji włoską marką samochodów. Detektyw Sonny Crockett, bohater jego serialu Miami Vice, jeździł  Ferrari 365 GTS i Testarossą. On sam połączył zaś siły z przedsiębiorstwem przy okazji realizacji reklamy modelu California. Efektowny spot z 2008 roku przypominamy poniżej, wierząc, że półtora dekady później Mann nie zapomniał o tym, jak ukazywać auta w akcji.

Sprawdź też
Biały szum

spot modelu California dla marki Ferrari zrealizowany przez Michaela Manna w 2008 roku

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone