Czytasz
Gwiazda „Normalnych ludzi” w filmie „Aftersun”. Zobaczymy go w Polsce!

Gwiazda „Normalnych ludzi” w filmie „Aftersun”. Zobaczymy go w Polsce!

Paul Mescal, czyli jeden z najzdolniejszych irlandzkich aktorów młodego pokolenia, coraz odważniej puka do świata filmu. Po debiucie w Córce znów zobaczymy go na dużym ekranie. Aftersun z jego udziałem najpierw zostanie zaprezentowane na wrocławskim American Film Festival, a później będzie wprowadzone do szerszej dystrybucji.

Akcja pełnometrażowego debiutu Charlotte Wells rozgrywa się w jednym z tureckich kurortów pod koniec lat 90. Ukazana tu historia nie dzieje się w czasie rzeczywistym, ale jest retrospekcją dzieciństwa głównej bohaterki, Sophie. Dorosła już kobieta cofa się o dwie dekady, żeby przypomnieć sobie wakacje spędzone z ojcem. Był to dla niej ważny czas, zwłaszcza że uczyła się nowych rzeczy i zaczynała rozumieć, co oznacza bycie kobietą. Okazuje się, że wspomnienia tamtych chwil nieco wyblakły i nie są już aż tak wyraziste. To, jak protagonistka pamięta swojego ojca, może nie imać się rzeczywistości.

kadr z filmu Aftersun / fot. materiały prasowe

Relacja z przeszłości

Wells oscyluje w Aftersun wokół wątków, które wcześniej zawarła w krótkometrażowym Tuesday. Przed siedmioma laty opowiedziała tam o stracie swojego ojca. – Teraz chciałam zbadać inny okres w rodzicielskiej relacji. Czułam, że to może być coś interesującego, zabawnego i zniewalającegowspominała reżyserka w rozmowie z branżowym portalem Variety. Rozmowa odbyła się na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie zorganizowano światową premierę filmu. Wizyta na Lazurowym Wybrzeżu okazała się szczęśliwa dla Wells i jej ekipy. Aftersun zdobyło tam nagrodę French Touch Prize of the Jury na Tygodniu Krytyki.

Oceniamy film Nie martw się, kochanie z Harrym Stylesem

Główną rolę w dramacie, którego oficjalny zwiastun trafił do sieci, zagrał Paul Mescal. 26-letni aktor konsekwentnie wspina się po kolejnych szczeblach kariery. Zaczynał na deskach teatralnych, grając m.in. w Wielkim Gatsbym i Asking for It. Przełomem okazała się dla niego rola Connella Waldrona w Normalnych ludziach – serialowej adaptacji bestsellerowej książki Sally Rooney. Kreacja młodego chłopaka stojącego przed wieloma życiowymi wyzwaniami dała mu nominację do Primetime Emmy Awards. Dzięki niej wystąpił też w teledyskach do piosenek Scarlet The Rolling Stones i Savior Phoebe Bridgers. Na dużym ekranie zadebiutował za to u boku Olivii Colman i Jessie Buckley w Córce.

Paul Mescal w serialu Normalni ludzie

1 z 800

Reżyserka Aftersun przyznaje, że mimo początkowych problemów z dostępnością czasową praca z Mescalem była samą przyjemnością. Określiła go mianem pełnego pasji, zaangażowania oraz zabawnego aktora. Irlandczyk zgrabnie oddał specyfikę postaci ojca Sophie, Caluma, ale jednocześnie wsparł swoją debiutującą koleżankę po fachu. Francesca Corio została wybrana spośród 800 zgłoszeń. Choć nie miała doświadczenia przed kamerą, urzekła ekipę swoją pracowitością i gotowością do przyjmowania wskazówek.

Sprawdź też

zwiastun filmu Aftersun / reż. Charlotte Wells

Aftersun – kiedy do kina?

Polska publiczność zobaczy przedpremierowo Aftersun na 13. edycji American Film Festival, która odbędzie się w dniach 8-13 listopada. Następnie film do repertuarów polskich kin wprowadzi M2 Films. Nie możemy się doczekać, zwłaszcza że jednym z producentów wykonawczych dramatu jest Barry Jenkins. Reżyser Moonlight i serialu Kolej podziemna ma nosa do wyłapywania niezwykłych historii.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone