Czytasz
AI ma moce obliczeniowe pełne roboty. Tym razem dzięki Guns N’ Roses

AI ma moce obliczeniowe pełne roboty. Tym razem dzięki Guns N’ Roses

Guns N' Roses

Klip Guns N’ Roses łączy nagrania z występów z animowaną historią stworzoną za pomocą sztucznej inteligencji.

Guns N’ Roses przekonuje, że technologia nie jest taka zła

Po wielu kontrowersjach związanych z wykorzystywaniem AI w przemyśle muzycznym nadszedł czas, w którym nawet najbardziej legendarne zespoły korzystają z nowych narzędzi przy tworzeniu artystycznych projektów. Tym sposobem zespół Guns N’ Roses opublikował animowany teledysk do kawałka The General. W klipie widzimy fragmenty z występów na żywo oraz alternatywną historię przedstawiającą umysł małego chłopca, wpatrującego się w mroczny świat potworów. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki ujęcia pochodzące z dwóch światów efektywnie się zacierają.

Piosenka wyszła w grudniu 2023 roku i jest najnowszym singlem grupy. Wcześniej utwór został zaprezentowany na żywo w Los Angeles. Warto wspomnieć, że kawałek został wydany na siedmiocalowym winylu wraz z poprzednim trackiem zatytułowanym Perhaps. Utwory pochodzą z sesji nagraniowych do szóstego albumu grupy pod tytułem Chinese Democracy. Muzycy po latach postanowili wziąć na warsztat wersje demo, dzięki czemu słuchacze otrzymali nowe numery.

Wjechał w komisariat, śpiewając Guns N’ Roses. Grozi mu więzienie

Zaskakujący teledysk

Pomysł na przedstawienie tego, co rodzi się w umyśle dorastającego chłopca, wyszedł od Gunsów. Muzycy chcieli ukazać demony, za którymi kryją się trudne życiowe sytuacje. W odpowiednim zobrazowaniu całej historii pomógł Dan Potter, czyli dyrektor kreatywny londyńskiego studia Creative Works.

Sprawdź też
Michał Anioł

Trasa koncertowa Hell & Heaven, podczas której członkowie zespołu zaprezentowali nieopublikowany kawałek, zakończyła się w listopadzie 2023 roku, a sprzedano na nią ponad milion biletów. Jak na razie nie wiadomo, czy Gunsi w ciągu najbliższych miesięcy wrócą do koncertowania.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone