Czytasz
Płytowe premiery: Ross from Friends, GAIKA i inni

Płytowe premiery: Ross from Friends, GAIKA i inni

album

Kolejny tydzień wypełniony płytowymi premierami. Sprawdźcie, co dobrego przygotowali dla nas Ross from Friends, GAIKA, Denzel Curry i inni artyści!

Ross From Friends – Family Portrait

Pełnoprawny debiut brytyjskiego producenta to w zasadzie przeniesienie pomysłów z EP-ki Aphelion na dłuższy format. Ciężko tutaj o jakiekolwiek zaskoczenie, zdziwienie i stylistyczną rewoltę. Wszystko opiera się na ciepłym, letnim hałsie z domieszką wokalnych sampli, w których czuć sporo hauntologii (świetny The Knife). Produkcja na wysokim poziomie, do kwestii brzmienia nie można się w żaden sposób przyczepić. Na niezobowiązujący, lekko nostalgiczny wakacyjny odsłuch Family Portrait pasuje jak ulał. Hint: do sprawdzenia na żywo w październiku na Smolnej.

Denzel Curry – TA13OO

Pamiętamy zachwyty towarzyszące pojawieniu się Denzela Curry’ego na rap scenie. Od tego czasu sporo się zmieniło, a podobnych raperów jest na rynku całkiem sporo. W międzyczasie 23- latek zdążył ogłosić koniec kariery i wycofanie się z branży. Co zatem ma do zaprezentowania raper z Florydy na swoim drugim longplayu? Na TA13OO są momenty znacznie lżejsze i mniej agresywne, niż na poprzednich wydawnictwach. Jest też mniej new schoolowo, chociaż takie momenty też się pojawiają. Więcej tu klasycznych melodii i ciekawych gości – GoldLink, Jpegmafia czy Nyyjerya. Wszyscy robią dobrą robotę, a całego, trzyczęściowego albumu słucha się bardzo przyjemnie. Widzimy się w grudniu w Progresji.

GAIKA – Basic Volume

Debiutancki album GAIKI to sporych rozmiarów dzieło. Podopieczny Warp Records kontynuuje swoją przygodę z nowoczesnym dancehallem, reggaetonem i dystopijną elektroniką. Po EP-kach Security i Spaghetto otrzymaliśmy krążek utrzymany w podobnej stylistyce, wzbogacony o bardziej przebojowe momenty (znakomity Black Empire czy Immigrant Sons). Brytyjskiego rapera produkcyjnie wspierała SOPHIE, będąca ostatnio na ustach wielu muzycznych entuzjastów. Basic Volume to bardzo porządny album, któremu pomogło by z pewnością okrojenie do 10-12 numerów. Tak czy inaczej, GAIKA na żywo to świetne show, dlatego nie ominiemy go podczas krakowskiego Unsoundu czy trójmiejskiego Soundrive.

Antoni Sierakowski – Voicemail Inspired Themes

Voicemail Inspired Themes to bardzo dynamiczny album, czerpiący garściami ze starej szkoły house’u z odważnymi nawiązaniami do funkowej melodii i burzliwych, syntezatorowych konstrukcji. Antoni Sierakowski zabiera Was w lot pełen atrakcji: od kwaśnych turbulencji po jazzowe akordy. Znajdziecie tu m.in. sample zaczerpnięte z twórczości Lauryn Hill, Cymande czy wiekowych, japońskich pieśni Ryūkōka, a wszystko składa się w nieprawdopodobnie spójny komplet. Album utrzymany w house’owej stylistyce i doprawiony acidowym szaleństwem sprawia, że od pierwszej do ostatniej sekundy trudno zatrzymać mimowolny dryg bujania się w rytm muzyki. To chyba wystarczająca rekomendacja?

Oneohtrix Point Never – The Station

Daniel Lopatin to jeden z ciekawszych wizjonerów w świecie muzyki elektronicznej. Jego dźwiękowe eksperymenty zadziwiają słuchaczy od ponad dekady. Amerykański artysta wciąż eksploruje nowe tereny, nigdy nie zostając w okowach poprzednich płyt. Podobnie było jeśli chodzi o tegoroczny album Age Of, który pokazał przystępniejsze, momentami wręcz piosenkowe oblicze producenta. Uzupełnieniem tego materiału jest EP-ka The Station. Po prostu warto.

Przypominamy, że Ross From Friends, GAIKA i Denzel Curry wystąpią już niebawem w Polsce. Bilety na część z tych wydarzeń dostaniecie w aplikacji Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone