Czytasz
Yves Tumor wydał płytę. Wiemy, kiedy przyjedzie do Polski!

Yves Tumor wydał płytę. Wiemy, kiedy przyjedzie do Polski!

Piąty studyjny album Amerykanina to najbardziej osobisty materiał w jego dorobku. Już możemy usłyszeć go w całości w sieci, a 9 listopada – w Polsce.

Krążek o nieprzyzwoicie długiej nazwie Praise A Lord Who Chews But Which Does Not Consume; (Or Simply, Hot Between Worlds) ukazał się nakładem kultowej wytwórni Warp Records. Zawiera dwanaście premierowych piosenek.

Yves Tumor w Warszawie. Kup bilety na koncert

Echolalia to nowa piosenka Yvesa Tumora. Jej tytuł w dosłownym rozumieniu oznacza zaburzenie myślenia, w którym chory niepotrzebnie powtarza słowa lub całe zdania wypowiedziane przez inne osoby

Styl nie do opisania

Co było wcześniej? Yves Tumor na Heaven To A Tortured Mind (2020), longplayu entuzjastycznie przyjętym przez media, odwrócił się od elektroniki. Bliżej było mu wtedy do alternatywnego, wibrującego rocka muśniętego psychodelią. Zawędrował też w bardziej gitarowe, post-punkowe rejony. Chociaż prawdę powiedziawszy, trudno ująć ten eklektyzm w istniejące ramy gatunkowe, zwłaszcza gdy do muzyki dołożymy przemyślaną warstwą wizualną. Sean Bowie nadal przywiązuje do niej dużą wagę. Jest scenicznym kameleonem, raz za razem prezentującym nowe stylówki i pomysły na siebie. Stale ucieka od szufladkowania. Przypomnijmy tylko, że karierę zaczynał od chillwave’u, a jego debiutancki krążek, When Man Fails You, kipiał od ambientu.

Twarz Władimir Putina stanęła w płomieniach. Profeministyczna grupa znów sprzeciwia się prezydentowi Rosji!

Gra kontrastów

To najbardziej intymna i osobista wypowiedź artystyprzeczytamy w zapowiedzi premierowej płyty udostępnionej na stronie Warp Records. Nas najbardziej zainteresował fragment dotyczący starcia „kakofonii i kościelnego spokoju”. Yves Tumor nadal chce rozbrajać schematy, jednocześnie odsłaniając większą cząstkę siebie. Pewne rzeczy (jak wiek, bo niektórzy mówią, że skończył 50 lat, podczas gdy według innych należy do millenialsów) nadal pozostaną tajemnicą.

Okładka albumu Praise a Lord Who Chews but Which Does Not Consume; (Or Simply, Hot Between Worlds) Yvesa Tumora / Warp Records

Yves Tumor i jego powrót nad Wisłę

Wieść o albumie ogłoszono w dwupaku z trasą koncertową To Spite or Not to Spite obejmującą zasięgiem dwa kontynenty. Najpierw artysta odwiedzi Stany Zjednoczone i Kanadę. Jednym z jego przystanków będzie wtedy kultowa Coachella. Następnie zawita do Europy, gdzie teraz rezyduje na co dzień, mieszkając we włoskim Turynie. Po występach w tryptyku Primavery wróci na scenę jesienią. 9 listopada odwiedzi warszawską Progresję na zaproszenie agencji Follow The Step. Bilety znajdziecie w tym miejscu.

Sprawdź też

Plakat promujący tegoroczną trasę koncertową Yvesa Tumora / materiały prasowe

Warto przy okazji zwrócić uwagę na wykonawców, którzy będą towarzyszyć Tumorowi na tournée w roli supportów. To m.in. duet Frost Children, songwriter Izzy Spears oraz rockmani z Prettysick. Nad Wisłą wokalista i multiinstrumentalista wystąpi u boku formacji Nation. W ich twórczości rozbrzmiewają echa nieoczywistego post-punku oraz syntezatorowej zimnej fali.

Listopadowy koncert Yvesa Tumora w warszawskiej Progresji otworzy zespół Nation

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone