Czytasz
Joji zagra koncert w Polsce! Co, gdzie, kiedy? Już wam mówimy

Joji zagra koncert w Polsce! Co, gdzie, kiedy? Już wam mówimy

Joji koncert

Międzynarodowa gwiazda rapu i r’n’b, fenomen popkulturowy, twórca internetowy… Joji ma wiele twarzy, a w niebawem dostaniecie niepowtarzalną okazję, by zobaczyć jego koncert.

Joji w Polsce

Artysta zagra koncert w warszawskiej Progresji już 20 sierpnia 2023 roku. Artysta będzie promował przede wszystkim swój ostatni album SMITHEREENS. Płyta odbiła się szerokim echem w popkulturze, szczególnie za sprawą głośnego singla Glimpse of Us, który na ten moment ma już ponad 800 milionów odsłuchów w serwisie Spotify. Artysta zaskoczył słuchaczy zarówno muzyczno-wokalnie, jak i pod względem swojej dojrzałości artystycznej.

Joji koncert

Droga od youtubera do pełnoprawnego artysty

Historia George’a Kusunoki Millera, dzisiaj znanego przede wszystkim jako Joji, wywodzi się ze świata wczesnego YouTube’a. Na początku swojej działalności w internecie prowadził satyryczny kanał DizastaMusic. To właśnie stamtąd pochodzi jeden z najbardziej legendarnych trendów internetowych wszech czasów, czyli Harlem Shake. Potem George stworzył nowy kanał o nazwie TooDamnFilthy, na którym tworzył jako Filthy Frank oraz Pink Guy. Jest on zbiorem `wielu ikonicznych, ponadczasowych memów, które kształtowały kulturę na przełomie lat 10.

W grudniu 2017 roku Miller oświadczył, że wycofuje się z kariery youtubera, aby skupić się na muzyce. Tak powstał pseudonim artystyczny Joji i kolejne publiczne alter ego George’a, tym razem już kompletnie pozbawione aspektu komediowego, który był niegdyś dla niego charakterystyczny. Skupił się na produkowaniu bardziej zniuansowanej i poważnej muzyki. Chwilę potem wydał minialbum In Tongues, który zadebiutował na 58. miejscu na liście Billboard 200, oraz debiutancki album Ballads 1, który osiągnął szczyt Billboardu w listopadzie 2018 roku w kategorii r’n’b i hip-hopu. Miller stał się pierwszym artystą urodzonym w Azji, który tego dokonał. Muzyka została opisana jako mieszanka R&B, lo-fi i trip hopu, a więc mowa o naprawdę szerokim polu rażenia.

Joji zagra koncert, a my mamy na niego bilety!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone