Czytasz
Amy Winehouse zostanie upamiętniona koncertowo. Będzie też film

Amy Winehouse zostanie upamiętniona koncertowo. Będzie też film

Amy Winehouse

W tym roku Amy Winehouse skończyłaby 40 lat. Jej dawny zespół przygotował niespodziankę upamiętniającą przedwcześnie zmarłą artystkę.

Oryginalna grupa Amy Winehouse, która pracowała z nią od początku kariery, ogłosiła ostatnio, że planuje zagrać specjalny koncert na jej cześć. Wydarzenie ma się odbyć pod koniec roku, konkretnie 22 grudnia, w Camden, czyli rodzinnym mieście piosenkarki. Miejsce koncertu to sala koncertowa KOKO, której historia sięga ubiegłego stulecia. To tutaj grały takie gwiazdy jak Elton John, Prince, Ed Sheeran, James Blunt oraz grupy The Rolling Stones, Iron Maiden czy My Chemical Romance.

Koncert na cześć Winehouse ma być celebracją jej muzyki, życia i dziedzictwa. Zostanie zagrany przez oryginalny zespół piosenkarki, w skład którego wchodzą basista Dale Davis, gitarzysta Hawi Gondwe, perkusista Nathan Allen, trębacz Henry Collins oraz Jim Hunt grający na saksofonie i flecie. Wokal zapewni zaś Bronte Shandé.

Grudniowy koncert nie będzie pierwszym, jaki zespół zagra w takim składzie. Od zeszłego roku muzycy są bowiem w trasie koncertowej. Warto również dodać, że podano datę premiery filmu biograficznego Back to Black, za który odpowiada Sam Taylor-Johnson. W postać Amy Winehouse wcieli się Marisa Abela, a brytyjscy widzowie będą mogli zobaczyć produkcję od 12 kwietnia 2024.

Twórcy „To właśnie miłość” odrzucili numer Keane. Teraz pojawił się w sieci

Historia Amy Winehouse

Przez całą swoją karierę, Amy Winehouse otrzymała wiele nagród i jeszcze więcej nominacji do prestiżowych muzycznych nagród. Wśród nich znajdują się takie wyróżnienia, jak trzy nagrody Ivo Novello, Brit Award dla najlepszej brytyjskiej artystki oraz pięć nagród Grammy, otrzymanych w 2008 roku. Ostatni wspomniany wyczyn stanowi rekord, jeśli chodzi o liczbę nagród przyznaną jakiemukolwiek brytyjskiemu artyście oraz rekord w ilości wyróżnień przyznanych jednorazowo kobiecie.

Sprawdź też
Kaliber 44

Kariera Amy Winehouse zakończyła się nagle, gdy w 2011 roku zmarła w swoim mieszkaniu na skutek zatrucia alkoholem. Jej życie skończyło się w wieku zaledwie 27 lat, co ustanowiło ją członkinią tzw. Klubu 27, do którego wpisuje się wszystkich artystów, którzy z różnych przyczyn zmarli właśnie w tym wieku. Na chwilę obecną do tego spisu zalicza się ponad 50 osób, m.in. Roberta Johnsona, Briana Jonesa, Jimi Hendrixa, Janis Joplin, Jima Morrisona, Kurta Cobaina oraz oczywiście samą Amy Winehouse.

Od niedawna fani mogą bliżej poznać historię piosenkarki. Pod koniec sierpnia miała bowiem premierę książka zawierająca osobiste notatki, niepublikowane wcześniej zdjęcia oraz teksty, które lata temu ręcznie pisała Amy Winehouse. Poza tym w przyszłym roku ma mieć premierę film dotyczący życia artystki, w której rolę wcieli się Marisa Abela. Tytuł produkcji będzie nawiązywał do legendarnego albumu Amy, Back To Black.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone