Czytasz
Dzieckomiasto: najlepsze atrakcje na Dzień Dziecka

Dzieckomiasto: najlepsze atrakcje na Dzień Dziecka

atrakcje na dzień dziecka

Weronika Lewandowska (29 l.) i jej syn Feliks (23 m.), autorzy znanego i lubianego cyklu Dzieckomiasto, polecają najciekawsze atrakcje na Dzień Dziecka.

Pająki w Pałacu Kultury (Plac Defilad 1) 

W tym ogromnym, dominującym nad warszawskim krajobrazem budynku, atrakcji dla dzieci jest co niemiara. W dzisiejszym odcinku jednak skupię się na tej, która budzi największe emocje, czyli Wystawie Pająków. Tak, jeżeli jeszcze o tym nie słyszeliście, w Pałacu Kultury można oglądać ponad 50 żywych pająków i skorpionów, czytać ciekawostki na ich temat, a nawet brać niejadowite i bezpieczne okazy na ręce pod okiem profesjonalnych opiekunów. Jeżeli nie masz arachnofobii, a pewnie nie masz, skoro doczytałeś/aś do tego momentu, to wiedz, że w Dzień Dziecka, oprócz wystawy, czeka na Was także malowanie twarzy, zmywalne tatuaże, konkurs na pajęczy rysunek i słodki poczęstunek. Jeżeli starczy czasu i energii, możecie zwiedzić także stacjonujące w Pałacu Kultury muzea: Muzeum Ewolucji oraz Muzeum Techniki, lub wyjechać windą na słynny taras widokowy. 

atrakcje na dzień dziecka
atrakcje na Dzień Dziecka: Wystawa Pająków, mat. prom

Ogród Botaniczny PAN (ul. Prawdziwka 2)

Miejsce, w którym o roślinach można dowiedzieć się więcej niż w trakcie całej edukacji szkolnej, a przy tym wypocząć i nacieszyć oczy. A jest czym! Rosarium z 590 gatunkami róż – największa kolekcja w Polsce. 500 starych, nieuprawianych już odmian jabłoni, z których część pochodzi z XVI i XVII wieku. Specjalnie usypane wzniesienia pokazujące bogactwo roślinności górskiej, na których można zobaczyć jaką florę mają Tatry, Pieniny i Bieszczady… Jakby tego było mało, w Dzień Dziecka persony do 12 lat wchodzą za darmo!

atrakcje na dzień dziecka
atrakcje na Dzień Dziecka w Ogrodzie Botanicznym PAN wejście za darmo dla dzieci do 12. roku życia!

Atrakcje na Dzień Dziecka: Skatepark Jutrzenka (ul. Rozbrat 5)

Wasze dzieciaki to sportowe świry? W takim razie Skatepark Jutrzenka to idealne miejsce dla Was! Wszyscy miłośnicy deskorolek, rolek, wrotek, rowerów i hulajnóg znajdą tu profesjonalne przeszkody na różnych poziomach trudności. A co najlepsze, planów nie zepsuje Wam nawet kapryśna pogoda, bo skatepark jest przykryty wielkim namiotem chroniącym przed deszczem. Kto wiem, może to właśnie tego dnia Was Sk8ter Boy znajdzie swoją Avril?

Kolejka Grawitacyjna (Park Szczęśliwicki)

Mało kto o tym wie, ale w na Górce Szczęśliwickiej wiosną i latem działa kolejka grawitacyjna Alpine Coaster. Długość jej trasy to 700 metrów, a wagoniki mogą się rozpędzić do prędkości 36 km/h. Jeden zjazd kosztuje zaledwie 9 zł – będą to naprawdę dobrze wydane pieniądze! A po kolejce chodziliśmy na piknik w parku… parafrazując słowa pewnego znanego Polaka. 

Sprawdź też
paloma nad wisłą

atrakcje na dzień dziecka
atrakcje na Dzień Dziecka: kolejka grawitacyjna w Parku Szczęśliwickim

Atrakcje na Dzień Dziecka: Zagrywki (ul. Nowy Świat 4a)

Wspaniała bawialnia dla ludzi w każdym wieku, zrealizowana z niezwykłym rozmachem i dbałością o szczegóły. Znajdziecie tam szereg atrakcji, z których największą jest Crazy Golf, czyli mini golf w szalonej, neonowej odsłonie. Oprócz tego pokoje karaoke, shuffleboard, flippery, piłkarzyki i wiele innych – totalnie nie chce się stamtąd wychodzić.

Uwaga, obowiązuje prosta zasada, że ludzie do 18 roku życia wchodzą do 18:00, zatem zaplanujcie wejście w ciągu dnia. 

atrakcje na Dzień Dziecka: Zagrywki, mat. pras.