Czytasz
Avant Art Festival ogłasza program tegorocznych edycji i kładzie nacisk na polskich artystów

Avant Art Festival ogłasza program tegorocznych edycji i kładzie nacisk na polskich artystów

Enchanted Hunters Carpigiani Going.

Avant Art Festival co roku jest stałym punktem naszych muzycznych wypadów. Awangarda, eksperyment i klubowy underground to rzeczy, których zazwyczaj tam doświadczamy.

W tym roku Avant Art Festival, jak zresztą większość odbywających się festiwali, przyjmie formę hybrydową. Koncerty będą miały miejsce w przestrzeniach klubowych, ale z ograniczoną liczbą widzów. Dla tych, którym nie uda zobaczyć się artystów na żywo, będzie możliwość obejrzenia występów w internecie.

Od czterech lat, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, festiwal odbywa się w dwóch miastach – we Wrocławiu, gdzie wszystko się zaczęło, oraz w Warszawie. Podobnie będzie w tym roku. Pierwsza odsłona potrwa od 23-29 września, a do stolicy przeniesiemy się w dniach 30 września – 5 października.

Pełny program obu (warszawskiej i wrocławskiej) edycji Avant Art Festival 2020 prezentuje się następująco:

Wniosek z tego line-upu jest prosty: organizatorzy mocno stawiają na polską scenę niezależną i próbują pomóc artystom i artystkom, którzy obecnie przeżywają cięższy okres, a wszystko ze względu na pandemię koronawirusa, odwołane i przeniesione koncerty oraz niepewną przyszłość branży koncertowej.

Przejdźmy do konkretów – co ciekawego czeka nas podczas tegorocznego AAF? Będzie dużo improwizacji, sound designu i eksperymentów z dźwiękiem. Za sprawą Julka Ploskiego, Pierre’a Jodlowskiego, Adama Gołębiewskiego, Jerzego Mazzolla czy Teoniki Rożynek i Żanety Rydzewskiej poznamy najdalsze zakątki muzycznej awangardy, której często towarzyszy elektronika. Będzie też brudny, uliczny rap w wykonaniu duetu TONFA i producenta 1988, będzie świszcząco-pędzące techno od VTSS, będzie też muzyka instrumentalna od Artura Rumińskiego, zespołu Dynasonic czy BNNT i Celu (projektu Huberta Zemlera i Felixa Kubina). Jednym słowem – nudy i banału nie będzie.

Koncerty będą odbywać się w Starym Klaszotrze, Imparcie i Czasoprzestrzeni (Wrocław) oraz w Pogłosie, Pardon, To Tu, Komunie/Warszawa, SPATiFie i TR Warszawa.

Sprawdź też
Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Na koniec trochę liczb. Avant Art Festival 2020 to 2 miasta, 8 partnerskich lokalizacji, 13 dni i 27 projektów muzycznych polskiej sceny niezależnej.

Bilety na festiwal będą wkrótce dostępne w Going. Wypatrujcie info!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone