Czytasz
B.EAST Fest ogłasza: Kaz Bałagane, Szczyl, OIO, Sokół…

B.EAST Fest ogłasza: Kaz Bałagane, Szczyl, OIO, Sokół…

b.east fest

Białystok zyskał właśnie nowy rapowy festiwal. B.EAST Fest to bardzo aktualny przegląd najciekawszych postaci w polskiej rapgrze.

B.EAST Fest to nowa inicjatywa. Festiwal odbędzie się między 3 a 4 czerwca na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Na wydarzeniu wystąpią: Avi/Louis Villain, Dziarma, Kaz Bałagane, Kękę, Kukon, Mielzky, Rusina, OIO, Szczyl oraz Sokół. Organizatorzy wybrali bardzo ciekawą reprezentację polskiej sceny godząc różne stylistyki i szkoły. Truskulowi weterani wystąpią u boku gwiazd nowej trapowej fali – co z tego będzie? Przekonamy się w czerwcu.

b.east fest

Bałaganiarz to ścisła czołówka polskiej sceny. Blueface stał się prawdziwym hymnem nowej fali trapu – w pełni zasłużenie. Podczas gdy scena próbowała i nadal próbuje odnaleźć się w bangierowej stylistyce z różnymi skutkami, Kazik zdążył wypracować sobie sprawdzoną recepturę. Stoi za tym nie tylko jego niezwykle wykształcone ucho do bitów, ale także idealnie skrojony pod to styl pisania zwrotek. Tak pisaliśmy recenzując ostatni projekt Kaza Bałagane, czyli Cock.oz Mixtape. Czego się spodziewać w Białymstoku? Ognia, którego Kazek z pewnością dostarczy.

W Białym pojawi się również Dziarma, która wypuściła w ubiegłym roku długo wyczekiwany album. Jej wszechstronność i imponujące muzykalne umiejętności urzekły fanów polskiego rapu. Poza tym, Dziarma jest bardzo otwartą i ciepłą osobą, o czym mieliśmy się okazje przekonać w naszym wywiadzie.

Niezmiernie cieszy również obecność Szczyla, który jest bez wątpienia najgorętszym newcomerem w polskim hiphopie. Zdobywca Bestselleru Empiku w kategorii odkrycie roku nie zwalnia tempa. Polska Floryda odbiła się szerokim echem i nie schodzi z rotacji słuchaczy do dziś.

Sprawdź też
alcomindz

Oczywiście nie mogło zabraknąć również przebojowego OIO, które swoją trasą koncertową rozniosło wszystkie większe miasta w Polsce. Premierę swojego najnowszego albumu będzie miał okazję świętować Sokół.

Jednym z najciekawszych bookingów wydarzenie jest bez wątpienia Rusina. To młody talenciak, który podpisał niedawno kontrakt z Def Jam Recordings. Wypuszczony niedawno singiel Na Forach z gościnnym udziałem Igiego promuje debiutancki album rapera Energia Wygrywania. Rusina w niezwykle skuteczny sposób przemyca do polskiego rapu trendy z USA oferując bardzo współczesną wizję trapu. Jego występ będzie z pewnością jednym z najciekawszych.

b.east fest
b.east fest

Kup bilet na nowy rapowy festiwal w Białymstoku

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone