Czytasz
Szczyl to twój nowy ulubiony raper [Bestsellery Empiku]

Szczyl to twój nowy ulubiony raper [Bestsellery Empiku]

szczyl polska floryda

Przed Wami Szczyl, czyli zwycięzca Odkryć Empiku i nowa nadzieja polskiego rapu pozbawionego blichtru i swagu.

Już dziś poznamy zwycięzców na gali Bestsellery Empiku, na której wystąpią Szczyl, Daria Zawiałow, Julia Wieniawa, Anita Lipnicka, Igo i wielu innych. Nie przegapcie okazji, by zobaczyć ich w akcji.

BESTSELLERY EMPIKU – MUZYCZNE ODKRYCIA (SZCZYL)

szczyl bestsellery empiku
Szczyl Bestsellery Empiku

Szczyl

szczyl bestsellery empiku
Szczyl Bestsellery Empiku

Started from the SBM STARTER, now we here. Od udziału w akcji organizowanej przez SBM Label minął zaledwie rok. Dokładnie tyle czasu potrzebował Szczyl, aby wspiąć się na 1. piętro rapowego mainstreamu i wypuścić album Polska Floryda. Historia, jakiej można pozazdrościć. Tak, ale to nie byle fart czy szczęśliwe zrządzenie losu. Autor Bandy był odpowiednią osobą we właściwym miejscu. Wyróżnienie go w akcji to typowy no-brainer. Szczyl wjechał na scenę na pełnej i udowodnił swoimi pierwszymi kawałkami, że w jego wokalu drzemie moc, która może rządzić radiowymi stacjami i nabijać miliony odtworzeń. I tak też się stało.

Szczyl nie wpisuje się w przewózkowy modus operandi, który rządzi nową falą raperów w Polsce. To raczej typ z truskulową duszą, który nie boi się brzmieniowych eksperymentów i flirtu z popem. Po ziemi stąpa twardo, sodówa nie uderza mu do głowy. Jak nawija: „Od wieśmaka do homara, od wieśniaka do garniaka„. W garniaku czy bez niego, to dalej ten sam Szczyl.

Najbardziej reprezentatywny kawałek

Hiphopkryta to kwintesencja brzmienia Szczyla. Za sprawą tego kawałka możemy poznać jego wszystkie supermoce. Cudowne, płynące flow, gęsto ścielone wielokrotne rymy i głos, który hipnotyzuje. Z tętniącym energią bitem Magiery w tle tworzy to pakiet, przy którym ciężko nie zabujać głową.

SZCZYL O WYMARZONYCH BITACH, ULUBIONEJ PŁYCIE I FRISTAJLU

Muzyczne podobieństwa

Można by pokusić się o porównanie do Kuby Knapa – wszak ten wyluzowany styl kojarzy się nieodłącznie z reprezentantem WCK. Wyjdźmy jednak poza polskie podwórko. Słuchając kawałków Szczyla można odczuć pewne elementy twórczości takich postaci, jak Curren$y, Wiz Khalifa, Mac Miller czy Big K.R.I.T. Patrz: mocno wyeksponowane bębny, cięte sample i praktycznie nieograniczone możliwości wokalne.

Sprawdź też
kets4eki

Polska Floryda Szczyla na żywo – kup bilet na trasę

Film, w którym twórczość Szczyla mogłaby posłużyć za ścieżkę dźwiękową

To musi być Las Vegas Parano. Po prostu spójrzcie na to zdjęcie i powiedzcie, że nie mam racji. Big Lebowski też nie jest złym pomysłem za sprawą swojego czillowego klimatu. Idąc nieco odważniejszym tropem i sugerując się licznymi nawiązaniami Szczyla do nadmorskich klimatów można by wypróbować również opcję podłożenia Polskiej Florydy pod Szczęki Spielberga. To dopiero byłby trip 😀

szczyl bestsellery empiku
Las Vegas Parano

Wers, który mógłby być tatuażem


𝕽𝖟𝖆𝖉𝖐𝖔 𝖔 𝖈𝖔ś 𝖕𝖗𝖔𝖘𝖟ę, 𝖆𝖑𝖊 𝖕𝖗𝖔𝖘𝖟ę, 𝖟𝖆𝖒𝖐𝖓𝖎𝖏 𝖒𝖔𝖗𝖉ę


szczyl bestsellery empiku

Gala Bestsellerów Empiku odbędzie się już 15 lutego

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone