Czytasz
Bestsellery Empiku 2021 – znamy nominowanych i nowe kategorie!

Bestsellery Empiku 2021 – znamy nominowanych i nowe kategorie!

Bestsellery Empiku wracają po raz kolejny. Tegoroczna edycja jest tym bardziej wyjątkowa, ponieważ debiutujemy z własną kategorię „Live”!

Znamy nominowanych do Bestsellerów Empiku 2022!

Znamy nominowanych do Bestsellerów Empiku: corocznych nagród dla twórców najpopularniejszych książek, muzyki i filmów. W 2021 roku klienci salonów Empik i Empik.com oraz użytkownicy aplikacji Empik, Empik Go, Empik Music, a także Empik Bilety i Going. poprzez swoje kulturalne wybory i zakupy oddali w plebiscycie blisko 50 milionów głosów! Ulubionych twórców polskiej publiczności poznamy 15 lutego podczas gali finałowej Bestsellerów Empiku 2021 transmitowanej na antenie TVN oraz streamingowanej w kilku kanałach społecznościowych. W trakcie wydarzenia zostaną również przyznane Literackie, Muzyczne i Filmowe Odkrycia Empiku – wyróżnienia dla artystów, którzy w minionym roku szczególnie zaznaczyli swoją obecność w świecie kultury, a ich twórczy fenomen doceniło eksperckie Jury. Kto ma szanse na statuetki?

Live

W tegorocznej edycji Bestsellerów Empiku zadebiutuje kategoria Live. W jej ramach wybrane zostanie największe muzyczne wydarzenie ubiegłego roku. Projekt ten jest bardzo bliski Going. ponieważ za selekcję wspomnianych wydarzeń odpowiadał właśnie nasz zespół. Po godzinach trudnych rozmów i analiz wybraliśmy pięć eventów, które powalczą o tytuł najgrubszego koncertu bądź trasy roku. Wśród nich znalazły się: koncert Maty, trasa PRO8L3MU, trasa BASS ASTRAL X IGO, FEST Festival i trasa Young Leosi.

BESTSELLERY EMPIKU 2022

Jak widzicie, wyselekcjonowane eventy to prawdziwy TOP OF THE TOP. Ciężko będzie wybrać ten jeden, który pozostawił konkurencje w tyle. Na szczęście pomoże nam w tym specjalnie wybrane do tego jury.

Odkrycia muzyczne

Docenianie ugruntowanych postaci jest bardzo ważne, ale to właśnie poszukiwanie nowych twarzy ekscytuje nas najmocniej. Możliwość wsparcia wschodzących artystów na ich drodze do mainstreamu jest dla nas szczególnie ważna. To właśnie oni mają największy wpływ na kształtowanie nowych trendów i brzmień. W tym roku grono nominowanych jest szczególnie mocne. O tytuł odkrycia muzycznego powalczą: Luna, Ochman, Oxford Drama, Patrick The Pan i Szczyl.

Sprawdź też

BESTSELLERY EMPIKU 2022

Z pewnością niektóre z tych postaci są Wam dobrze znane. W najbliższych tygodniach zadbamy o to, aby przybliżyć Wam również tych, których twórczość mogliście przegapić. Uwierzcie, kryje się tu prawdziwa masa talentu!

Nagroda Publiczności

W tym roku po raz pierwszy w historii zostanie wręczona specjalna Nagroda Publiczności. Spośród wszystkich nominowanych w 12 kategoriach internauci wskażą jednego zwycięzcę – bestsellera bestsellerów, czyli najlepszą ich zdaniem kulturalną premierę 2021 roku. Głosowanie w aplikacji mobilnej Empik startuje 1 lutego i potrwa 10 dni.  Warto uzasadnić swój wybór, ponieważ na autorów najciekawszych wypowiedzi czekają trzy podwójne zaproszenia na plan wielkiej produkcji telewizyjnej. Zwycięzcy spędzą ekscytujący dzień w towarzystwie największych gwiazd – od prób do samej gali Bestsellerów Empiku na żywo.

Pełną listę nominowanych znajdziecie TU