Czytasz
Baby Lasagna zagra koncerty w Polsce i krajach bałtyckich. Gdzie i kiedy?

Baby Lasagna zagra koncerty w Polsce i krajach bałtyckich. Gdzie i kiedy?

Baby Lasagna

Baby Lasagna ogłosił kolejne daty europejskiej trasy! Na przełomie lutego i marca odwiedzi Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię. Bilety są sprzedaży, ale schodzą szybko.

Trochę szczęścia, sporo pracy

Chociaż kojarzymy go głównie z Eurowizji, to wcale nie jest tak, że Baby Lasagna swoją karierę zaczął kilka miesięcy temu. Marko Purišić działa bowiem od 2011 roku – właśnie wtedy dołączył jako gitarzysta do zespołu Manntra. Grał w nim, z dwuletnią przerwą, do 2022 roku. Grupa również miała swój mini epizod eurowizyjny, kiedy to na festiwalu Dora, będącym odpowiednikiem krajowych preselekcji, zagrała utwór Shadows (zajął czwarte miejsce).

W 2023 roku artysta podjął decyzję, która miała ogromny wpływ na jego dalsze losy. Postanowił bowiem pójść solową ścieżką i w tym samym roku wydał pierwszy singiel jako Baby Lasagna, tytułując go IG Boy. Zaledwie dwa miesiące później opublikował drugi, czyli Don’t Hate Yourself, But Don’t Love Yourself Too Much. W tym samym roku zrobił drugie podejście do festiwalu Dora i trzeba przyznać, że nieźle mu się przyfarciło. Gdyby biorąca udział w preselekcjach piosenkarka Zsa Zsa nie zrezygnowała, Marko nie znalazłby się w konkursie.

Co było później, wszyscy już raczej wiemy. Baby Lasagna przez wielu typowany był do wygranej w tegorocznym konkursie i choć to mu się nie udało, bo wraz z utworem Rim Tim Tigi Dim zajął drugie miejsce, to Europa go pokochała. Po przybyciu do Chorwacji powitał go ponad 30-tysięczny tłum, a premier kraju zaoferował mu nagrodę w wysokości 50 tysięcy euro. Muzyk jej nie przyjął, ale poprosił, aby została przekazana na cele charytatywne.

Tutaj znajdziecie wejściówki na koncerty chorwackiej gwiazdy!

Baby Lasagna: dodatkowe daty w Polsce i u sąsiadów

Korzystając z poeurowizyjnego szału, w Chorwacji udało mu się w mgnieniu oka wyprzedać trzy stadiony. W Polsce może i zagra w nieco mniejszych obiektach, ale nie ma co wątpić, że show będzie równie wielkie. Baby Lasagna pierwszy przystanek w naszym kraju zaliczy jeszcze w tym roku we Wrocławiu i w Warszawie. Złe newsy są takie, że na te wydarzenia wejściówek nie kupicie. Nie ma jednak tego złego. Twórca wróci do nas niedługo później!

4 i 5 marca 2025 – zapiszcie tę datę. Właśnie wtedy Chorwat odwiedzi Kraków i Poznań. Powody do szczęścia mogą też mieć mieszkańcy krajów bałtyckich, bo autor Rim Tim Tigi Dim zawita również do estońskiego Tallinna (28 lutego), łotewskiej Rygi (1 marca) oraz litewskiego Wilna (2 marca). Na wszystkie te występy mamy bilety. Kto chętny?!

Baby Lasagna i jego koncerty w 2025 r.

28.02.2025 / Tallinn, Helitehas

01.03.2025 / Ryga, Palladium

Sprawdź też
Clout Festival 2024

02.03.2025 / Wilno, Loftas

04.03.2025 / Kraków, Studio

05.03.2025 / Poznań, B17

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone