Czytasz
Bedoes w ważnej kampanii społecznej. Czym są MŁODE GŁOWY?

Bedoes w ważnej kampanii społecznej. Czym są MŁODE GŁOWY?

Bedoes najlepszy raper w Polsce

Bedoes jest znany nie tylko z imponującego dorobku muzycznego, ale również z zabierania głosu choćby w kwestii zdrowia psychicznego.

Bedoes otwarcie o zdrowiu psychicznym

Przykro to stwierdzać, jednak fakty mówią same za siebie. Według raportu opublikowanego przez Fundację UNAWEZA MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym wynika, że polska młodzież boryka się z poważnymi problemami związanymi z poczuciem samotności oraz brakiem posiadania osób, do których mogą zwrócić się z problemem. W związku z tym młodzi ludzie często decydują się na udostępnianie rozpaczliwych komentarzy w sieci. Niestety takie zachowanie nie rozwiązuje problemów.

Psychologowie apelują: prawdziwym remedium jest realna rozmowa z kimś bliskim, która mimo obaw może okazać się zbawienna. Właśnie ten cel prześwieca projektowi MŁODE GŁOWY, który ma za zadanie propagować rozmowę jako sposób rozwiązywania problemów.

W związku z tym projektem ukazał się film promocyjny, w którym wziął udział przedstawiciel grupy 2115, czyli Bedoes. Artysta (albo raczej jego głowa schowana w plecaku) występuje jako głos namawiający młodego chłopca do otwartej rozmowy z mamą na temat problemów, które spotykają go w szkole. W klipie padają ważne zdania dotyczące tego, że milczenie nic nie da, że wymiana zdań w myślach jest bez sensu oraz że pisanie komentarzy w internecie nie jest sposobem na walkę z przykrościami, które nas spotykają. Mocny klip ma za zadanie działać na emocje odbiorcy i dotrzeć do jak największej ilości młodzieży, nauczycieli oraz rodziców.

Rozmowa ma moc

Słuchanie muzyki oraz utożsamianie się z tekstami piosenek ulubionych artystów może być formą relaksu, ale na pewno nie sposobem na radzenie sobie z życiowymi traumami. Każdy nastolatek powinien być świadomy, że milczenie to najgorsza rzecz, jaką można sobie zafundować. Zaangażowanie w projekt MŁODE GŁOWY artysty z tak wielkimi zasięgami, jak Bedoes może pozwolić na większy rozgłos.

Sprawdź też
Taylor Swift setlista

Wziąłem udział w tym projekcie, ponieważ jest bardzo bliski mojemu sercu. Mam nadzieję, że dotrze we wszystkie miejsca, w które ma dotrzeć, i że zrobimy dzięki tej kampanii dużo dobrego. Chciałbym, żeby działy się podobne rzeczy, kiedy ja chodziłem do szkoły – mówi o swoim udziale sam zainteresowany.

Warto wspomnieć, że projekt został zainicjowany przez Fundację UNAWEZA, której prezeską jest znana polska dziennikarka oraz podróżniczka Martyna Wojciechowska. Prezenterka podkreśla, że wybór rapera na ambasadora tej inicjatywy nie był przypadkowy, ponieważ raper za pomocą swojej twórczości otwarcie mówi o swojej trudnej drodze, o życiowych kryzysach i niewątpliwie jest głosem młodego pokolenia.

Doda i Bedoes stworzyli lovesong. Czy będzie hitem?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone