Czytasz
Jeden z ojców SBM powraca – Białas wyruszy w trasę promującą H8M5

Jeden z ojców SBM powraca – Białas wyruszy w trasę promującą H8M5

Reprezentant labelu SB Maffija niedawno wydał nowy album H8M5. Teraz Białas wyruszy w jesienną trasę koncertową. Samozwańczy “ojciec trapu” odwiedzi Warszawę, Wrocław, Kraków, Poznań i Gdańsk.

Na najnowszym krążku Białasa nie brakuje mocnych gości. Do współpracy raper zaprosił m.in. Bedoesa i Pezeta, a także kilku reprezentantów nowej fali rapu. Na płycie znalazły się dwa kawałki z popularnym Matą, autorem Patointeligencji, a także numer Sweet home z udziałem White’a 2115. Czyli wszystko zostaje w rodzinie.

Białas czerpie z różnych stylistyk, dlatego też nie powinien dziwić fakt, że na H8M5 znalazło się również miejsce dla… Grzegorza Ciechowskiego. Na płycie wykorzystany został fragment utworu Inwazja spadnie na kraj, który tragicznie zmarły lider Republiki napisał wraz z Sławomirem Ciesielskim.

Wydana w sierpniu płyta z utrzymaną w neoklasycystycznej stylistyce okładką Piotra Pytela aka osiemdzięwieć i rzeźbą Tomasza Górnickiego to sporych gabarytów dwupłytowe wydawnictwo z 18 utworami. Jego premierę poprzedzało wydanie minialbumu H8, który był pierwszym krążkiem po około 2-letniej przerwie artysty. H8M5 określany jest jako wyjątkowo dojrzała produkcja – historie o używkach i imprezach zastąpiły refleksje wypowiedziane z perspektywy zupełnie innego człowieka. Współzałożyciel SBM Label przeżył transformację, którą da się wyczuć w jego najnowszym materiale.

Wraz z wydaniem albumu ruszyła nowa kolekcja merchu od SBM Label. Neoklasycystyczny artwork H8M5 możecie mieć od teraz na koszulkach czy bluzach, które znajdziecie TUTAJ.

W opublikowanym zaledwie 2 miesiące temu teledysku Białasa W Imię Ojca Trapu na bicie Lanka, którego podkłady często możemy usłyszeć na H8M5, raper wykłada definicję trapu. “Nie pracować, a zarabiać” – konkluduje Białas. Pełen braggadocio, ale też i niepozbawiony dystansu tekst wieści triumf autotune’owych hitów. Białas ani trochę się nie pomylił – dziś trap ma się w Polsce znakomicie. To zresztą nie pierwsza “lekcja trapu” od Białasa i Lanka – w 2018 roku wydali wspólnie energetyczny banger Prawdziwy trap. Białas krytykuje w nim m.in. formalny konserwatyzm środowiska hip-hopowego, które najpierw odrzuca muzyczne nowinki, by zaraz potem je naśladować.

Sprawdź też
Otsochodzi TThe Grind

Jeśli chcecie usłyszeć te i inne hity z nowego albumu Białasa, koniecznie wpadnijcie na któryś z jego nadchodzących koncertów.

Bilety na trasę Białasa znajdziecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone