Czytasz
Romantyczne kminy, uliczny wajb i blanty – teksty tych artystów znamy na pamięć

Romantyczne kminy, uliczny wajb i blanty – teksty tych artystów znamy na pamięć

Kabe

Muzyka to nie tylko dobry bit, kompozycja i aranż, ale również teksty. Sprawdzamy więc nadchodzące koncerty ludzi słowa, na które możecie wybrać się jeszcze w tym miesiącu.

Romantyczne kminy, jaranie blantów i uliczny wajb – teksty wybranych przez nas artystów często pochodzą z zupełnie różnych od siebie bajek. Łączy je jednak osobliwy charakter i niepowtarzalne podejście do warstwy językowej, które wyróżnia ich na tle koleżanek i kolegów po fachu.

Ćpaj Stajl – 9 października, Wrocław

Musimy przyznać, że do tego krakowskiego składu mamy ogromną słabość od samego początku ich muzycznych poczynań. Ćpaj Stajl to nie tylko świetna kreacja, oryginalne bity i flow, ale przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju teksty. W ich dyskografii znajdziemy całą masę perełek, które znamy od deski do deski – jak w przypadku kawałka Matuli Pikawa i Nie Twój Biznes. Poza tym, mamy wrażenie, że wraz z każdym kolejnym wydawnictwem, chłopaki wchodzą na wyższy level zabawy słowem. Pozostaje więc tylko czekać na nowości. A 9 października będziemy mogli usłyszeć ich na żywo we Wrocławiu.

Kasia Lins – 23 października, Bydgoszcz

Artystka kilka miesięcy temu wydała nowy album zatytułowany Nowa Wina i w ramach trasy go promującej przyjedzie m.in. do Bydgoszczy. Płyta jest opowieścią o przeciwieństwach: piekle i raju, dobru i złu, wzlotach i nupadkach, a motywy te przewijają się w niemalże każdej piosence. Podniosły klimat przypasował wokalistce, która stuprocentowo wczuła się w rolę i wyszedł z tego ciekawy materiał, którego można słuchać z przyjemnością.

Kabe – 10 października, Warszawa

Na koncie Kabe znajdziemy co najmniej kilka wyróżniających się wersów, a słuchanie jego kawałków to też okazja do podszlifowania francuskiego. Raper większość życia spędził właśnie na paryskim blokowisku, do czego wielokrotnie nawiązuje na albumie Albinos. Charakterne i bezkompromisowe wersy o realiach ulicznego życia to jego znak rozpoznawczy, więc dobrze wsłuchajcie się w to, co ma do powiedzenia. Kabe 10 października wystąpi w Warszawie.

Sprawdź też

Koko Die – ogólnopolska trasa koncertowa

Koko Die to solowy projekt Konrada Nikla, który na co dzień występuje w zespole Clock Machine. W jego tekstach dominuje nostalgiczny klimat i oczywiście sporo romantycznych wątków. Słuchając kolejnych kawałków jesteśmy dosłownie zalewani emocjami. Choć Koko wielokrotnie przyznawał w wywiadach, że smutek stanowi dla niego największe źródło inspiracji, to można odnieść wrażenie, że jego utwory stanowią także próbę rozliczenia się z przeszłością. Miejmy nadzieję, że udaną. Bilety na koncerty wokalisty w największych polskich miastach złapiecie u nas!

WIFI KLAN – 16 października, Gdynia

Yung Adisz, Gottastral i Tosiek są trójką młodziaków, których znakiem rozpoznawczym jest mega traszowy klimat i charakterystyczne teksty, w których aż roi się od narkotyków, blantów i ulicznych porachunków. “Patrz na mnie teraz, robię co lubię, fałszywych typów nie lubię, kłamiesz na tracku ty noobie” – powiedzmy, że ten cytat doskonale ilustruje ich twórczość, którą na żywo posłuchacie w Gdyni już 16 października.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone