Czytasz
Francuski metal w natarciu – Gojira trzecim headlinerem Mystic Festival 2021

Francuski metal w natarciu – Gojira trzecim headlinerem Mystic Festival 2021

Gojira, mat. promocyjne

Znamy już ostatnią główną gwiazdę nadchodzącej edycji Mystic Festival. Z Francji przyjedzie do nas zespół Gojira. Mistrzowie metalu wymykającego się klasyfikacjom dołączą m.in. do Vadera, Killing Joke czy Infected Rain, których usłyszymy od 2 do 4 czerwca w Gdańsku.

Gojira na metalowej scenie działa już od ponad 20 lat. W 1996 roku zespół założyli dwaj bracia,  Joseph i Mario Duplantier oraz Christian Andreu. Francuzi inspirowali się takimi zespołami jak m.in. Neurosis, Death czy Tool, a wszystko to zostało przepuszczone przez ich własną, niezwykle oryginalną muzyczną wizję. W efekcie Gojira wypracowała niepowtarzalny styl, łączący w sobie death, thrash i groove metal. 

Kiedy Gojira stawiała swoje pierwsze kroki w rodzimym kraju, nie było w nim zbyt wielu reprezentantów muzyki spod znaku cięższych, gitarowych brzmień.

Co prawda można już mówić o scenie metalowej działającej w naszym kraju, jednak kiedy zaczynaliśmy, tylko Paryż mógł się pochwalić kilkoma zespołami. Każdy dziwił się na hasło “francuski zespół metalowy” – wspominał w wywiadzie dla Magazynu Gitarzysta Joe Duplantier.

Dziś zespół cieszy się sławą jednego z najbardziej popularnych zespołów metalowych Francji. Założona w niewielkim Ondres w Nowej Akwitanii formacja koncertowała m.in. z legendarną Metallicą.

Gojira ostatnią płytę Magma wydała w słynnym Roadrunner Records 4 lata temu. Obecnie formacja pracuje nad nowym albumem, czego zwiastunem jest teledysk Another World. Animacja stanowi komentarz do współczesnego świata. Pojawiające się w nim informacje o pożarach lasów, masowych rzeźniach, zagrożonych gatunkach zwierząt i oczywiście pandemii przypominają o realnych zagrożeniach, jakie w 2020 roku przybrały jeszcze ostrzejszą formę. Czy muzycy zdołali wyruszyć do “innego świata” w poszukiwaniu lepszych warunków życia? Jeśli jesteście ciekawi, koniecznie obejrzyjcie teledysk.

Gojirę usłyszycie na Mystic Festival w przyszłym roku. Od 2 do 4 czerwca będziecie mogli posłuchać reprezentantów ciężkiego brzmienia w wyjątkowych, industrialowych przestrzeniach osławionej Stoczni Gdańskiej. Przygotujcie się na występy 70 zespołów na aż 5 scenach, z których 3 będą na wolnym powietrzu.

Sprawdź też
memy filmowe

Wszystkie karnety dwudniowe zakupione na rok 2020 zachowują ważność i zapewniają wstęp na całość (3 dni) festiwalu w 2021 roku.

Bilety na Mystic Festival 2021 znajdziecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone