Czytasz
Błyskawicznie wyprzedany pre-order i premierowy koncert w nowym klubie. O kim mowa?

Błyskawicznie wyprzedany pre-order i premierowy koncert w nowym klubie. O kim mowa?

Błoto Erozje Kwiatostan Astigmatic Records Jassmine Hotel Nobu Wilcza jazz bilety koncerty

I nie, nie mamy tu na myśli żadnego popularnego rapera ani gwiazdy rodzimej alternatywy. Mówimy o jazzowym składzie, który dopiero co zaliczył swój debiut.

Błoto wydało w tym roku debiutancki album, którego winylowy nakład jest już wyprzedany. Muzycy postanowili pójść dalej i we wrześniu ukaże się ich druga płyta, której pre-order również sprzedał się już w całości. Eksperymentalno-jazzowy kwartet uczynił to z dużą łatwością, tworząc przy tym znakomitą muzykę, która może być dla wielu furtką do nieco bardziej awangardowego jazzowego grania z elementami elektroniki.

Muzycy znani z popularnego jazzowego zespołu EABS zechcieli spróbować swoich sił w nieco bardziej improwizowanym i szalonym projekcie. Tak powstało Błoto, w którego skład wchodzą Marek Pędziwiatr, Olaf Węgier, Paweł Stachowiak i Marcin Rak kryjący się pod pseudonimami Latarnik, Książę Saxonii, Wuja HZG i Cancer G.

Po wydanych w kwietniu (a nagrywanych w 2018) Erozjach muzycy zapowiedzieli właśnie swój drugi album – Kwiatostan. Płyta ukaże się 11 września, a dokładnie dzień wcześniej kwartet wystąpi w klubie Jassmine. Jest to nowe miejsce w Warszawie, które znajduje się przy Hotelu Nobu i to właśnie tam ekipa Błota nagrywała swój sofomor. Ptaszki ćwierkają, że nagłośnienie w tej miejscówce jest kosmiczne, zupełnie jak forma wrocławskiej ekipy. Dla tych, którym nie udało się złapać Kwiatostanu w pre-orderze mamy uspokajającą informację: kolejne 400 sztuk będzie do złapania już po oficjalnej premierze albumu.

Sprawdź też

Koncert promujący płytę Kwiatostan odbędzie się 10 września w nowopowstałym klubie Jassmine. Bilety dostępne są w Going,. a my czekamy na ten event jak na Lewandowskiego w finale Ligi Mistrzów.