Czytasz
Czy Bono odmawia grupie Coldplay przynależności do świata rocka?

Czy Bono odmawia grupie Coldplay przynależności do świata rocka?

Bono Coldplay

Bono, lider U2, wypowiedział się na temat zespołu Coldplay w ośmioczęściowym serialu nagranym przez BBC. Muzyk podkreślił, że twórcy hitu „Yellow” nie powinni być traktowani jako rockowy band. Dlaczego?

Bono: muzyka Coldplay to coś innego niż rock

W prezentowanym przez Grega Jamesa serialu BBC Sounds Music Uncovered: The Genius Of Coldplay fani mogą prześledzić karierę brytyjskiej grupy od jej początków aż do imponującej światowej kariery. W produkcji wzięli udział zarówno przyjaciele członków zespołu, jak i pracownicy oraz osoby z branży muzycznej, wśród których znalazł się m.in. frontman legendarnej grupy U2.

Jak wiadomo, irlandzki muzyk Bono słynie ze swoich szczerych i momentami nieco szokujących opinii. Tym razem nie mogło być inaczej, ponieważ artysta wypowiedział się na temat gatunku, w jakim tworzy zespół Coldplay. Lider U2 bez cienia wątpliwości stwierdził, że to nie zespół rockowy i nie powinien być oceniany tymi kategoriami. Jeśli właśnie pomyśleliście, że twórca skrytykował na wizji Chrisa Martina i spółkę, to możemy was uspokoić. W dalszej części Bono powiedział, że muzyka Brytyjczyków to coś o wiele bardziej interesującego.

Czy Coldplay zamieni Yellow na Orange? Tego chcą fani klubu

To nie rockowe brzmienie!

Bono zwrócił szczególną uwagę na jeden z hitów pochodzących z dyskografii zespołu Coldplay. Mowa o numerze Clocks. Według legendy przywiera do odbiorcy i podczas odsłuchu sprawia wrażenie, że to najlepsza piosenka, jaką można słyszeć w danej chwili.

To właśnie przez pryzmat tego kawałka irlandzki muzyk uznał, że grupa to coś znacznie innego niż klasyczny rockowy band: Nie należy ich oceniać na podstawie zasad dotyczących rocka. Wściekłość to coś, co leży u podstaw większości formacji rockowych. Muzyka Coldplay ma inne źródło i myślę, że najlepiej ukazuje to właśnie ta piosenka.

Sprawdź też
Jin z BTS

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone