Czytasz
Historia Bonusa RPK zostanie przeniesiona na papier. Kiedy książka?

Historia Bonusa RPK zostanie przeniesiona na papier. Kiedy książka?

Od kilku lata duża część polskiego środowiska rapowego poświęca uwagę temu, co przytrafiło się Bonusowi RPK. Reprezentant Ciemnej Strefy jest skonfliktowany z polskim wymiarem sprawiedliwości, którego decyzje okazały się wątpliwe. Swoją historię opowie w nieoczekiwany sposób.

Bonus kończy udzielać wywiadów 

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że raper skazany na karę ponad 5 lat pozbawienia wolności wyszedł z więzienia. Sytuacja od początku wzbudzała zainteresowanie, ponieważ według sporej części społeczeństwa doszło do niewłaściwej oceny ze strony wymiaru sprawiedliwości. 

Problem tkwił w zeznaniach świadka koronnego, na podstawie których oparto cały proces. Bonus RPK został oskarżony o handel narkotykami. W trakcie śledztwa nie pozyskano jednak niezbitych dowodów przesądzających winę artysty. Finalnie okazało się, że do zakończenia sprawy oraz wydania wyroku wystarczyły zeznania jednej osoby. Według rapera nie była ona wiarygodna i nie powiedziała całej prawdy. W związku z tym społeczność rapowa zaangażowała się w sprawę. W sieci zaczęto promować akcję Murem za Bonusem, w której brali udział najpopularniejsi polscy raperzy. Dzięki temu do biura Prezydenta powędrowała petycja o ułaskawienie rapera, jednak kroki podjęte przez społeczeństwo okazywały się nieskuteczne. 

Pod koniec 2023 roku okazało się jednak, że w sprawie Bonusa doszło do pewnego przełomu. Wszystko za sprawą zdjęcia rapera, które wskazywało na to, że jest on na wolności. Teraz, gdy media ponownie mocno zainteresowały się tym tematem, artysta informuje, że nie udzieli żadnego wywiadu. Swoją historię opowie gdzieś indziej. 

Będzie książka 

Raper ogłosił, że wraz z dziennikarzem Januszem Schwertnerem pracuje nad książką, w której opowie wszystko, co działo się na przestrzeni ostatnich 4 lat spędzonych w więzieniu. Bonus zapowiada, że w książce nie zabraknie przemyśleń, refleksji oraz ukazania nieprawidłowości istniejących w systemie. Co więcej, do momentu premiery książkowego wywiadu raper nie odbędzie rozmowy z żadnym dziennikarzem. 

Muzyk podkreśla, że materiał, który zgromadzi wraz z Januszem, będzie mocny i kontrowersyjny. Ponadto Bonus RPK przekazał swoim fanom, że w planach jest coś więcej niż książka. Zapowiedział bowiem także płytę i koncerty na żywo. 

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone