Czytasz
Childish Gambino wraca z nową muzyką? Wszystko na to wskazuje

Childish Gambino wraca z nową muzyką? Wszystko na to wskazuje

Childish Gambino wyda nową płytę! Przyłapany przez paparazzich zdradził, że wydarzy się to “wkrótce”. Nie wiadomo jednak, który rok miał na myśli.

Zajęty kręceniem

Co ciekawego robił ostatnio Childish Gambino? Cóż, w muzyce zbyt wiele nie podziałał. Skupił za to całą swoją uwagę na kinematografii. W 2022 roku wyreżyserował serial Swarm. Opowiada on historię psychofanki Dre, ślepo zapatrzonej w fikcyjną piosenkarkę Ni’Jah (ta z kolei do złudzenia przypomina… Beyoncé). Doprowadza to do dziwnych, creepy sytuacji. Na jego potrzeby, wraz z KIRBY, nagrał też EPkę. Jeśli jeszcze nie widzieliście lub nie słuchaliście – koniecznie nadróbcie. 

W 2023 roku Donald Glover (bowiem – surprise! – Childish Gambino to nie jest jego prawdziwe imię i nazwisko) wystąpił w animacji Marvela Spider-Man: Poprzez multiwersum. Pracował także nad filmem opartym na sitcomie Community. Ten jednak, ze względu na ubiegłoroczny strajk branży filmowej, musiał zostać czasowo zawieszony. Obiecująco wygląda natomiast rok 2024. Glover znów wcieli się w rolę reżysera, tym razem komediowego serialu Pan i Pani Smith, gdzie dwoje nieznajomych stanie się powoli zakochującymi się w sobie agentami szpiegowskimi. Premiera już w lutym, więc zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Gąszcz pytań

No dobra, a co z muzyką? Poza byciem reżyserem i aktorem, Childish Gambino ma przecież na swoim koncie 4 albumy. Każdy z nich odniósł spory sukces. Ostatnio, po ponad 7 latach od publikacji, ponownie głośno zrobiło się o jego trzecim krążku, Awaken, My Love! Z pewnością wielu z was kojarzy okładkę wydawnictwa, zwłaszcza dzięki pozującej na niej Pani. Jej koralikowego nakrycie głowy i charakterystycznej ekspresja twarzy nie da się pomylić. Modelką pozującą na okładce jest pochodząca z Kenii Giannina Antonette Oteto. Od lat… oskarża Gambino o niewypłacenie obiecanego wynagrodzenia.

Nowy singiel JID z wideo nagranym… w Polsce?!

Oteto, w usuniętym już wpisie na Facebooku z grudnia wyznała, że artysta miał oszukać nie tylko ją, ale także jej koleżanki po fachu. – Byłam oburzona, ponieważ ja, makijażystka i stylistka (wszystkie czarnoskóre kobiety) zostałyśmy wykorzystane i okłamane. Otrzymaliśmy niskie wynagrodzenie. Obiecali nam wynagrodzenie rezydualne. Ale nigdy nic nie otrzymałyśmy (…). Po latach kłamstw i milczenia, a następnie odkryciu komplikacji związanych z przedawnieniem… było to wyczerpujące, emocjonalne i ogólnie smutne (…) – napisała. Dodała przy okazji, że wszystkie próby kontaktu z Gambino spełzły na niczym. 

Sprawdź też
Krzysztof Jaryczewski

Sam zainteresowany do całej sprawy jeszcze się nie odniósł. Niedawno został przyłapany przez kilku paparazzich. Ci niestety nie zdołali wyciągnąć od niego wyjaśnień. Jednej z reporterek TMZ udało się natomiast coś innego. Uzyskała bowiem informacje na temat nowej muzyki. Zapytany o to, czy ma w planach jakieś nowe projekty, Gambino zdradził, że pracuje nad kolejnym albumem. Kiedy go dostaniemy? Na to pytanie, raper miał krótką, acz niezbyt jasną odpowiedź: “soon”. Wiele wskazuje na to, że być może stanie się to w tym roku, bo zwykle przerwa między krążkami wynosiła około trzy-cztery lata, a ostatni, 3.15.20, miał premierę w 2020 roku.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone