Czytasz
Nowy singiel JID z wideo nagranym… w Polsce?!

Nowy singiel JID z wideo nagranym… w Polsce?!

JID, amerykański raper zyskujący coraz większą popularność, wypuścił nowy utwór. Jak się okazuje, klip dołączony do premiery został nagrany w naszym kraju.

JID odwiedził Polskę w tym roku przy okazji Clout Festivalu. Jak się okazuje, raper nie przyjechał do nas tylko, żeby zagrać koncert. Będąc już na miejscu wykorzystał także niepowtarzalną, polską architekturę do swojego klipu. Wczoraj, 2 stycznia, artysta opublikował nowy utwór o tytule 30 (Freestyle). Na YouTube został on okraszony wideo, na którym JID rapuje siedząc w oknie z typowego, polskiego blokowiska. Ponadto całość ma bardzo dynamiczną, dopieszczoną wieloma efektami oprawę. Autor Surround Sound poinformował także, że będzie publikował muzykę przez cały rok. Co więcej, podobno następny track wleci, gdy 30 (Freestyle) wbije milion odsłon.

JID

Z Atlanty na osiedle w WWA

Destin Route (ur. 31 października 1990 r.), znany jako JID, to amerykański raper pochodzący z Zone 6 w Atlancie, w stanie Georgia. Opisuje siebie jako łagodnego, ale złożonego lirycznie artystę z pewną dozą arogancji. Jego pseudonim artystyczny pochodzi od słowa jittery, czyli nerwowy, którym nazywała go babcia z powodu jego nieprzewidywalnego zachowania w dzieciństwie.

JID zadebiutował na scenie hip-hopowej Atlanty wydając w 2015 roku EPkę pod tytułem DiCaprio. Jego pierwszy kontakt z muzyką miał miejsce dzięki kolekcji płyt funkowych i soulowych jego rodziców. Po krótkim epizodzie na Uniwersytecie Hampton, gdzie grał w futbol, JID dołączył do kolektywu Spillage Village. W 2012 roku porzucił studia, aby skupić się na muzyce. W 2014 roku wyruszył w owocną trasę koncertową z EarthGang, Basem i Ab-Soulem. Trasa pozwoliła mu doskonalić umiejętności i dała szansę na współpracę z wieloma producentami i zespołem EarthGang. Chcąc się odróżnić od dominującego w Atlancie agresywnego brzmienia trapu, JID skupił się nie tylko na bitach, ale również na tekstach.

Sprawdź też
ATEEZ

W 2016 roku JID wraz z kolektywem Spillage Village wydał album Bears Like This Too Much, na którym udoskonalił swój unikalny styl i inspirujące teksty. W 2017 roku ogłosił, że podpisał kontrakt z wytwórnią Dreamville J. Cole’a, którą poznał podczas trasy koncertowej w 2014 roku. Wytwórnia wydała singiel Never i pełny album The Never Story na początku roku. We wrześniu 2018 roku wydał singiel 151 Rum. Później tego samego roku wydał album Dicaprio 2. Najnowszy album JID, The Forever Story, wydano 26 sierpnia 2022 roku, a dwa single z albumu, Surround Sound (feat. 21 Savage & Baby Tate) i Dance Now, zostały wydane odpowiednio 14 stycznia 2022 roku i 9 sierpnia 2022 roku.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone